NOA Sp. z o.o.
Inżynier - Mechatronik (podwodne systemy mobilne)
Miejsce pracy: Kraków
Region: małopolskie
Praca: etat

Inżynier Mechatronik

(podwodne systemy mobilne)

Opis pracodawcy

NOA Sp. z o.o. (www.noa-marine.com) została utworzona z misją opracowania unikalnych produktów dla przemysłu morskiego wykorzystujących nasz wynalazek "napędu falowego NOA", którego budowa i zasada działania inspirowana jest sposobem poruszania się Kalmarów. Takie podejście konstrukcyjne pozwala na wprowadzenie na międzynarodowy rynek pojazdów wyposażonych w wydajny napęd o wysokim ciągu statycznym zapewniającym wysoką manewrowość podczas transportowania ciężkich ładunków i sensorów, z zachowaniem niskiej emisji akustycznej.

Eksploracja mórz i oceanów z użyciem ludzi jest kosztowna i przez to nieefektywna. Jako członek grupy THE WORLD ALLIANCE FOR EFFICIENT SOLUTIONS powołanej przez słynną SOLAR IMPULSE FOUNDATION, Startup NOA jest inicjatorem i organizatorem międzynarodowego konsorcjum,  w ramach europejskiego programu BONUS BLUE BALTIC rozwija nowoczesny system  podwodnych autonomicznych nosicieli czujników NOA SENTINEL, zapewniających długotrwałe, zautomatyzowane, bezprzewodowe gromadzenie danych i autonomiczny monitoring wykorzystujący technologie napędowe NOA. System będzie oferowany w modelu Robotics as a Service B2B i B2G a sama spółka  przygotowuje pojazdy do misji pilotażowych w 2020 roku.

Spółka NOA otrzymała wiele nagród tj. Brussels Eureka czy te "Orzeł Innowacji - Startup 2017" aż w dwóch z pięciu kategorii (m.in. ."Przełom technologiczny"). Firma posiada silne branżowe partnerstwa oraz międzynarodowe patenty na opracowywane przez siebie technologie eksploracji mórz.

Zakres obowiązków

·      Udział w pracach projektowania i wykonywania prototypów (mechanizmy, kadłuby, systemy balastowe, systemy stabilizacji, integracja systemów i oczujnikowania)

·      Projektowanie i montaż układów elektronicznych sterowania mechanizmami (silniki DC, serwonapędy, silniki cyfrowe, układy sensorów) oraz testy i optymalizacja

·      Dobieranie elementów podzespołów, modułów, wskaźników i połączeń do urządzeń i systemów mechatronicznych

·      Wykonywanie prac R&D w zakresie tworzonych konstrukcji oraz tworzenie stanowisk badawczych

·      Programowanie mikroprocesorów i mikrokontrolerów Atmel, STM, Intel, ARM

·      Wprowadzanie zmian konstrukcyjnych oraz modernizacja istniejących projektów

·      Obsługa programów SolidWorks, Eagle, Proteus, LabVIEW, Mentor Expedition lub pokrewne

·      Akwizycja danych pomiarowych z sensorów pracujących w środowisku wodnym

·      Pomiary wielkości elektrycznych i nieelektrycznych oraz interpretowanie ich wyników

·      Przygotowanie zapotrzebowania na materiały i komponenty gotowe (BOM)

·      Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych

·      Kreatywne rozwiązywanie interdyscyplinarnych problemów technicznych i technologicznych

·      Zaangażowanie we wszystkie etapy realizacji projektu (od konceptualizacji, poprzez montaż prototypów i testy w środowisku wodnym)

·      Tworzenie dokumentacji technicznej na potrzeby realizowanych prac oraz podwykonawstwa

·      Realizowanie i raportowanie prac zgodnie z przyjętym w firmie Harmonogramem Raportowania oraz kosztorysem

·      Udział we wskazanych przez Pracodawcę konferencjach i wydarzeniach

Wymagania

·      Co najmniej 5 lat doświadczenia w samodzielnym projektowaniu i tworzeniu układów sterowania maszyn, projektowaniu elektroniki oraz konstruowaniu komponentów maszyn

·      Pełne zaangażowanie i zorientowanie na cel

·      Otwartość na pracę zespołową oraz dzielenie się wiedzą i umiejętnościami

·      Dobra znajomość dowolnego programu do projektowania 3D (preferowany SolidWorks)

·      Szeroka, interdyscyplinarna wiedza inżynierska i zmysł techniczny

·      Kreatywność, samodzielność i pasja konstruktorska

·      Chęć odkrywania nowych horyzontów, szczególnie w zakresie technologii

·      Otwartość na wyzwania (w tym na stawanie przed problemami konstrukcyjnymi spoza swojej głównej dziedziny)

·      Wiedza z zakresu budowy i działania silników elektrycznych

·      Umiejętność pracy z wieloma zadaniami jednocześnie/wielozadaniowość

·      Język angielski umożliwiający sprawną komunikację techniczną

Oferujemy

·      Możliwość realizacji pasji konstruktorskich (projektowanie i budowa fizycznych urządzeń) oraz wcielania w życie własnych pomysłów i rozwiązań konstruktorskich

·      Pracę przy innowacyjnych projektach o globalnej skali

·      Udział w procesie rozwoju polskiej innowacyjnej myśli technicznej

·      Możliwość udziału w pełnym cyklu życia produktu (tj. od projektowania poprzez wykonanie konstrukcji prototypowych i testowanie, aż po finalną budowę produktów, wraz z ich certyfikacją)

·      Możliwość udziału w wiodących międzynarodowych wydarzeniach branżowych (targi, konferencje)

·      Zatrudnienie stałe w oparciu o umowę o pracę

·     Atrakcyjne wynagrodzenie od 8 500 PLN do 15 500 PLN brutto uzależnione od doświadczenia i kompetencji

Aby przesłać swoje CV prosimy wysłać mail: magdalena.pawlaszek@fr.net.pl lub aplikować za pomocą formularza aplikacyjnego: https://tinyurl.com/y9bgkcnw