Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 05.04.2022 09:41 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Xcelerator w Sierra Space

Siemens pochwalił się zastosowaniem rozwiązań z serii Xcelerator w działającej w branży kosmicznej firmie Sierra Space.

Sierra Space to komercyjne przedsiębiorstwo pracujące nad rozwiązaniami w zakresie transportu i infrastruktury kosmicznej działających w obrębie niskiej orbity Ziemi. Usługi i oprogramowanie wchodzące w skład portfolio Xcelerator mają mu pomóc w realizacji celów w obrębie zintegrowanego, wydajnego i w pełni cyfrowego środowiska inżyniersko-wytwórczego.

Narzędzia dostarczane przez firmę Siemens Digital Industries Software zostały wykorzystane w rozwoju projektu samolotu kosmicznego Dream Chaser i mają posłużyć również w opracowywaniu nowej generacji pojazdu, wspierając wszystkie fazy procesu od projektowania konstrukcyjnego, mechanicznego, elektrycznego i termicznego aż po rozwój oprogramowania, produkcję statku, weryfikację wymagań i utrzymanie.

Innym obszarem działalności Sierra Space jest współtworzony wraz z firmą Blue Origin modułowy habitat LIFE (ang. Large Integrated Flexible Environment), będący kluczowym elementem projektu Orbital Reef. Ma on zostać wykorzystany zarówno w celach naukowych jako stacja na niskiej orbicie Ziemi, jak i potencjalnie na powierzchni Księżyca i w celach transportowych w drodze na Marsa. Środowisko Xcelerator jest oczywiście wykorzystywane również tutaj do projektowania, budowy i zarządzania habitatem.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach Siemensa.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.