Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 10.01.2022 15:28 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Capital w Airbusie

Siemens pochwalił się dziś wiadomością dotyczącą wybrania oprogramowania Capital przez przedsiębiorstwo Airbus.

Capital to system wspierający opracowywanie systemów E/E (elektrycznych i elektronicznych), który wchodzi w skład portfolio rozwiązań Xcelerator, a Airbus ma go wykorzystywać rzecz jasna w celu przyspieszenia i ulepszenia procesów projektowania, wytwarzania i utrzymywania w ruchu produkowanych przez firmę samolotów. Rozwiązanie wykorzystuje koncept cyfrowego bliźniaka na każdym etapie życia produktów, za jakie można uznać komponenty i układy elektryczne i elektroniczne wykorzystywane w nowoczesnych statkach powietrznych.

O wyborze oprogramowania Siemensa zdecydowały jego funkcje, potencjał uproszczenia operacji związanych z projektowaniem, możliwości dotyczące optymalizacji produkcji i zwiększenia jakości, lecz również szerokie możliwości zintegrowania go z branżowymi rozwiązaniami używanymi w Airbusie oraz wykorzystywanym przez firmę środowiskiem Lean PLM, a także łatwość wdrożenia i możliwości w zakresie generowania dokumentacji serwisowej.

Więcej informacji na temat Capitala można znaleźć na stronach Siemensa.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.