Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 05.01.2022 06:42 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

NX Topology Optimizer

Najnowsza wersja oprogramowania NX zapewnia nowe narzędzie o nazwie NX Topology Optimizer.

Moduł służy do optymalizacji geometrii na podstawie wytycznych ustalonych przez projektanta. Proces dostosowywania ostatecznego kształtu odbywa się iteracyjnie, aby na końcu uzyskać geometrię spełniającą wszystkie założenia projektowe.

Wynikiem takiego zabiegu jest obiekt o mieszanej strukturze „konwergentnej” wraz z cechami, które mogą być zmieniane bez konieczności ponownego przeliczania całego zagadnienia od nowa. Umożliwia to ograniczenie liczby symulacji, co przekłada się na szybsze ukończenie etapu projektowania.

Funkcje i sposób użycia nowego narzędzia zostały przedstawione w materiale wideo zamieszczonym w serwisie YouTube.

Informację znaleźliśmy na technologicznym blogu spółki CAMdivision, gdzie dostępnych jest więcej danych na temat możliwości oprogramowania NX.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.