Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 10.11.2021 10:09 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Wyniki konkursu

W miniony poniedziałek ogłoszono wyniki plebiscytu Dobry Wzór 2021 organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Po burzliwych obradach jury wyłoniło projekty, które niedawno pojawiły się na rynku oraz wyróżniają się doskonałym wzornictwem. Wybrane produkty zostały ocenione pod względem walorów użytkowych, wizualnych, ekonomicznych, innowacyjności, oraz tego jak wpływają na środowisko naturalne. Przyznano 28 nagród w różnych kategoriach oraz nagrody specjalne, które zostały wręczone na uroczystej gali, jaka odbyła się w Muzeum Narodowym 8 listopada br.

Dobry Wzór to jeden z najstarszych polskich konkursów wzorniczych. Od prawie 30 lat wyróżniane są w nim dobrze zaprojektowane produkty. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego oraz jury złożone z niezależnych specjalistów wybiera najlepszy dizajn w ponad dwudziestu kategoriach.

W tym roku konkurs miał swoją nową odsłonę, dostosowaną do zmieniającej się rzeczywistości. Wprowadzono nowy podział kategorii oraz dwie meta kategorie: „Innowacje” oraz „Zielony Wzór”. Kategoria „Dom” została z kolei podzielona, dzięki czemu możliwe było lepsze wyróżnienie projektów zasługujące na laur.

Organizatorzy mieli ambicję zwiększyć zasięg i prestiż konkursu, zapraszając szerokie grono partnerów merytorycznych i medialnych. Otworzyli się na współpracę z dużymi firmami i zmienili formułę tak, aby małe, rzemieślnicze marki również mogły wziąć w nim udział.

Celem jest również danie szansy markom bardzo młodym, oferując im preferencyjne warunki udziału w konkursie. Jednocześnie zwiększono liczbę nagród i kategorii, aby Dobry Wzór mógł realnie i nowocześnie odwzorować aktualny stan polskiego dobre wzornictwa.

Wyróżnione prace można obejrzeć na towarzyszącej konkursowi wystawie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Ekspozycja będzie dostępna do 5 grudnia br. Lista laureatów została opublikowana na stronach IWP.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.