Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 22.07.2021 09:44 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Foran w barwach Siemensa

Siemens poinformował o podpisaniu umowy dotyczącej nabycia oprogramowania Foran od hiszpańskiej firmy Sener.

Foran to oprogramowanie wspierające projektowanie, konstruowanie i budowanie statków i instalacji morskich, które ma wkrótce wzbogacić oferowane przez Siemensa portfolio Xcelerator, pomagając klientom z tej branży wdrażać promowaną przez firmę koncepcję cyfrowego bliźniaka. Grupa Sener będzie kontynuować świadczenie usług w zakresie projektowania, inżynierii i konsultacji różnego rodzaju statków morskich, gdyż transakcja dotyczy jedynie linii biznesowej związanej z oprogramowaniem Foran.

Foran ma w barwach Siemensa uzupełniać gamę aplikacji firmy przeznaczonych dla różnych branż, a w tym konkretnym przypadku odpowiadając na potrzeby przemysłu stoczniowego i oferując mu pełne rozwiązanie do zarządzania całym cyklem życia produktu, od projektowania koncepcyjnego, przez produkcję, aż po eksploatację i utrzymywanie. Wg zapewnień producenta, oprogramowanie ma wspierać zrównoważony transport morski, pomagając stoczniom szybciej i taniej dostarczać bardziej ekologiczne statki, spełniające najnowsze normy dotyczące bezpieczeństwa i wpływu na środowisko.

Przejęcie Forana przez Siemensa ma się zakończyć w ostatnim kwartale tego roku kalendarzowego. Warunki umowy nie zostały upublicznione.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie firmy Siemens Digital Industries Software.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.