Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 21.07.2021 12:14 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Współpraca DS i Capgemini

Capgemini i Dassault Systèmes potwierdzają, że strategia transformacji biznesowej sprawdzona pod kątem minimalizowania ryzyka i optymalizowania wyników wymaga wspierania klientów w przemianach.

Obie firmy ogłosiły zacieśnienie współpracy mającej na celu stawienie czoła wyzwaniom z zakresu inteligentnych produktów, systemów, operacji, form wsparcia i usług. Partnerstwo obu firm jest ukierunkowane na wspieranie klientów na każdym etapie transformacji. Bazuje ono na doskonałej znajomości branż oraz doświadczeniu Capgemini z zakresu technologii oraz przetwarzania danych w połączeniu z zaawansowanymi możliwościami platformy 3Dexperience od Dassault Systèmes.

Aby uzyskać przewagę konkurencyjną, przedsiębiorstwa muszą działać proaktywnie w kierunku transformacji cyfrowej. Należy m.in. przyjrzeć się ofercie produktów i usług, metodom produkcji oraz sposobom prowadzenia działalności i budowania relacji biznesowych w dążeniu do realizacji potrzeb klientów. Wiele przedsiębiorstw wciąż korzysta z przestarzałych systemów i silosów danych, a ponadto bazuje na niespójnych procesach i nie ma zdefiniowanej strategii ukierunkowanej na ciągłą innowacyjność. Celem Capgemini i Dassault Systèmes jest wspieranie klientów w osiąganiu wartości biznesowej na każdym etapie transformacji cyfrowej oraz doskonalenie ich wydajności biznesowej dzięki oferowaniu nowych funkcjonalności w poniższych obszarach:

  • Digital Engineering Lifecycle Management (DELM) jest ukierunkowanym na przyszłość rozszerzeniem tradycyjnego zarządzania cyklem życia produktów (PLM), bazującym na najnowszych technologiach z zakresu symulacji oraz wirtualnych kopii bliźniaczych.
  • Model Based System Engineering (MBSE), dzięki modelowaniu, poprawia współpracę interdyscyplinarną w całym cyklu życia systemów.
  • Manufacturing Operations Management (MOM) pomaga tworzyć kompleksowe systemy do przechowywania i wymiany informacji.
  • Advanced Analytics (ADA) to funkcje i narzędzia wspierające innowacyjność, decyzje o wytworzeniu lub zakupie, efektywne działanie w procesach przetargowych oraz zwiększenie potencjału finansowego przedsiębiorstwa.
  • Advanced Planning and Scheduling (APS) to narzędzia dla klientów pozwalające rozwiązywać złożone zagadnienia w logistyce i zarządzaniu personelem w celu zapewnienia dostępności zasobów, w odpowiedniej ilości, w odpowiednim czasie.

Wspólnie Capgemini i Dassault Systèmes zamierzają opracować kompleksową ofertę usług kształtującą nowe oblicze branż.

„W ubiegłym roku udało się nam zacieśnić współpracę z Capgemini” – mówi Florence Verzelen, wiceprezes Dassault Systèmes ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju. „Bardzo cieszymy się z możliwości zaoferowania naszym klientom sprawdzonych narzędzi transformacyjnych oraz pokazania potencjału drzemiącego w wiedzy i doświadczeniu oraz know-how obu firm”.

„Połączenie wiedzy i doświadczenia Capgemini z zakresu transformacji cyfrowej oraz doskonałej znajomości sektora z możliwościami platformy Dassault Systèmes i bogatą ofertą oprogramowania pozwala nam pomagać klientom w odkrywaniu potencjału drzemiącego w danych w celu skrócenia czasu wprowadzania produktów na rynek, optymalizowania wydajności operacyjnej i tworzenia nowych strumieni przychodów dzięki innowacyjnym usługom i monetyzacji danych” – mówi Roshan Gya, dyrektor zarządzający ds. przemysłu inteligentnego, Capgemini Invent.

Więcej informacji na temat oferty i działalności firmy Dassault Systèmes można znaleźć w jej serwisie internetowym.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.