Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 19.07.2021 09:47 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Współpraca Siemensa i SAP

Firmy Siemens i SAP poinformowały o planach wdrażania rozwiązań w ramach ogłoszonej rok temu współpracy.

Ogłoszone w lipcu ubiegłego roku strategiczne partnerstwo gigantów ma na celu zapewnienie połączenia pomiędzy zespołami inżynieryjnymi, produkcyjnymi i biznesowymi, dzięki czemu przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z połączonych sił światowej klasy rozwiązań PLM i ERP, a osoby odpowiedzialne za projektowanie, wytwarzanie i zarządzanie pracą serwisów otrzymają dostęp do niezbędnych informacji odpowiednio szybko, aby odpowiadać na zapytania swoich klientów.

Po roku przygotować Siemens i SAP podzieliły się mapą drogową definiującą etapy integracji rozwiązań S/4HANA i Teamcenter, których połączenie ma w założeniu skrócić czas dostarczania produktów na rynek i zmniejszać całkowite koszty posiadania, zdejmując przy okazji konieczność martwienia się o złożoność tej integracji. Wyszczególniono tu trzy fazy integracji, która ma się zakończyć przed końcem przyszłego roku:

  • w kończącej się w październiku br. fazie I główny nacisk kładziony jest na podstawy opracowywania produktów, a jej efektem ma być ustanowienie szkieletu dla głównych procesów biznesowych związanych z współdzielonym modelem domenowym, w ramach którego integrowane będą rozwiązania firm,
  • w zaplanowanej na wiosnę przyszłego roku fazie II przeprowadzona ma być zoptymalizowana integracja rozwiązań wspierających opracowywanie produktów, współpracę w ramach rozszerzonego łańcucha dostaw oraz operacje wytwórcze, a także zapewniona zostanie podstawa dla zaawansowanych możliwości,
  • w zaplanowanej na jesień 2022 r. fazie III specjaliści firm skupią się na dwukierunkowej wymianie informacji i wsparciu dla współpracy zespołów inżynierskich odpowiedzialnych za przygotowanie i produkcję, dzięki czemu będą one w stanie przeprowadzać m.in. międzysystemowe analizy i uruchamiać procesy.

Całość inicjatywy ma pomóc klientom firm Siemens i SAP w zarządzaniu coraz bardziej skomplikowanymi operacjami związanymi z szybkim wprowadzaniem na rynek coraz bardziej złożonych produktów, a także wspomagać ich w cyfrowej transformacji.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w internetowych serwisach obydwu przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.