Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 12.07.2021 12:35 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

3Dexperience w... kosmosie

Firma Dassault Systèmes pochwaliła się ciekawym zastosowaniem platformy 3Dexperience.

Przedsiębiorstwo poinformowało, że Interstellar Lab, firma badawcza tworząca kapsuły i biosfery o kontrolowanym obiegu zamkniętym, generujące i przetwarzające żywność, wodę i powietrze, wykorzystała platformę 3Dexperience w chmurze do efektywnego projektowania i opracowania pierwszego prototypu o nazwie BioPod. Ten kontrolowany system do produkcji pożywienia jest kolejnym krokiem w misji, której celem jest konstruowanie gotowych stacji wyposażonych w infrastrukturę i zasoby  wspierające w sposób zrównoważony ludzkie życie na Ziemi, Księżycu i Marsie.

Firma Interstellar Lab użyła bazującego na platformie 3Dexperience rozwiązania branżowego „Reinvent the Sky”, które nie tylko usprawniło współpracę, ale także zapewniło narzędzia do optymalizacji i walidacji projektów. Zunifikowane i bezpieczne środowisko cyfrowe z wygodnym dostępem do aktualnych danych projektowych niezależnie od czasu i lokalizacji umożliwiło efektywną współpracę członkom zespołu z Francji i USA. Z pomocą technologii wirtualnych kopii bliźniaczych specjaliści przeprowadzili symulację oraz testy wydajności zarówno konstrukcji BioPod w ekstremalnych warunkach klimatycznych, jak również jej systemów biologicznych odpowiedzialnych za utrzymywanie optymalnego poziomu tlenu, dwutlenku węgla i oświetlenia, pozwalających na uprawę roślin.

„Zmiany klimatyczne zagrażają naszej planecie i mamy niewiele czasu na poprawę sytuacji. Pracujemy nad zupełnie nową koncepcją umożliwiającą nie tylko zrównoważone życie na Ziemi, ale także umożliwiającą planowanie przyszłych misji na Marsa” – mówi Barbara Belvisi, założycielka i dyrektorka generalna Interstellar Lab. „Platforma 3Dexperience pozwala nam korzystać z najbardziej wydajnych procesów i eliminuje konieczność gruntowanego modyfikowania projektów. Funkcje platformy związane z administrowaniem programami i projektami pozwolą nam nie tylko efektywniej przechowywać dane, ale także skuteczniej zarządzać cyklem życia produktów”.

BioPod to nadmuchiwana kapsuła o wymiarach 6 x 10 x 4,5 m (szer. x dł. x wys.) składająca się z podstawy kompozytowej oraz głównej i zewnętrznej powłoki z miękkich membran. Została ona zaprojektowana z myślą o zrewolucjonizowaniu produkcji pożywienia dzięki połączeniu zaawansowanej technologii uprawy z monitorowaniem predykcyjnym. Rozwiązanie to umożliwia uprawę roślin, które nie sprawdziłyby się w tradycyjnym modelu upraw zamkniętych.

W miarę ewolucji rozwiązania BioPod firma Interstellar Lab zamierza wykorzystywać technologię wirtualnych kopii bliźniaczych do monitorowania działania kapsuły oraz jej serwisowania, a także gromadzenia danych na temat produkcji pożywienia i kondycji środowiska. Platforma 3Dexperience usprawni także komunikację z dostawcami współpracującymi przy tworzeniu kolejnych modułów, ułatwi zwiększenie produkcji i rozszerzenie outsourcingu, a także pozwoli Interstellar Lab tworzyć fotorealistyczne interpretacje na podstawie trójwymiarowych modeli kapsuły BioPod dla skuteczniejszego komunikowania wizji firmy.

„W wyścigu o podbój kosmosu innowatorzy zaburzają tradycyjną dynamikę branżową, oferując nowe koncepcje kształtujące przyszłość systemów kosmicznych” – mówi David Ziegler, wiceprezes Dassault Systèmes ds. przemysłu zbrojeniowego i lotniczego. „Platforma 3Dexperience pozwala wykorzystać najnowszą technologię w procesie rozwoju produktów i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek przy użyciu tych samych narzędzi, z których korzystają największe firmy, ale znacznie niższym kosztem. Nowi gracze rynkowi mogą korzystać z wirtualnych kopii bliźniaczych, aby optymalizować projekty i zyskać przewagę nad konkurencją, a także promować bardziej zrównoważone sposoby na życie i odkrywanie”.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie Dassault Systèmes. Rozwiązania firmy dla branży A&D opisane są na jej stronach WWW.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.