Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 01.07.2021 07:45 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

DraftSight 2021

Na rynku pojawiła się kolejna wersja oprogramowania DraftSight. Oto najważniejsze wprowadzone w niej nowości.

DraftSight to profesjonalny program do projektowania CAD 2D i 3D, dostępny dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób zawodowo zajmujących się projektowaniem CAD, studentów i nauczycieli. Najnowsza wersja pozwala wygodniej i efektywniej otwierać, zapisywać i współużytkować pliki DWG.

DraftSight 2021 ułatwia przejście ze środowisk AutoCAD® lub IronCAD® i pomaga przyspieszyć realizację dużych złożonych projektów. Zapewnia bardziej efektywne tworzenie, edycję i przeglądanie plików DXF / DWG, import dokumentacji PDF wraz z warstwami oraz zarządzanie rysunkami w menadżerze dokumentacji.

Oto przegląd najważniejszych nowości w edycji DraftSight 2021:

 • Import plików PDF – to nowa funkcja, która pozwali zaimportować dokumentację PDF (zapisaną w formie wektorowej) do rysunku jako blok wraz z warstwami.
 • Przetwarzanie wsadowe plików PDF – jest nowym narzędziem umożliwiającym jednoczesny import wielu plików PDF.
 • Kontrola jakości obrazów w zapisie do PDF – w rysunkach technicznych często wykorzystuje się inne pliki graficzne. np. aby dodać logo firmy. Od wersji DraftSight 2021 SP0 przy zapisie w formacie PDF można kontrolować jakość grafik wektorowej i rastrowej, tym samym kontrolując rozmiar finalnego pliku PDF.
 • Menedżer zbiorów arkuszy (Sheet Set Manager) – to dodatkowe narzędzie pozwalające zarządzać dokumentacją techniczną, w tym rysunkami z wieloma arkuszami. Umożliwia np. zapisywanie do PDF lub drukowanie pojedyncze lub wsadowe (wiele wydruków) bez otwierania pliku, dodawania i modyfikowania właściwości arkusza oraz edycji i wstawiania tabelek.
 • Obsługa Visual LISP – pozwala na uruchamianie procedur Visual LISP bezpośrednio w DraftSight bez konieczności ich rekonfiguracji lub odtwarzania. To uzupełnienie istniejącej wcześniej obsługi Auto LISP dla DraftSight zapewnia pełną zgodność ze starszymi automatyzacjami AutoCAD, dzięki czemu można łatwo przyspieszyć powtarzające się zadania. Funkcja ta jest dostępna w DraftSight Professional i Premium.
 • Szyki asocjacyjne – intuicyjnie przeciąganie i upuszczanie uchwytów graficznych, aby szybko zmienić położenie wzoru, wystąpień i odstępów między wystąpieniami dla elementów rysunków w plikach DWG 2D i 3D. Aby dokładniej edytować parametry, można również wpisywać wartości liczbowe w kontekstowych polach wprowadzania danych. Funkcja jest dostępna w DraftSight Premium i Enterprise Plus.
 • Obsługa bloków dynamicznych – możliwa jest bezpośrednia obsługa bloków dynamicznych z programu AutoCAD w oprogramowaniu DraftSight. Oryginalne dane można migrować z zachowaniem pełnej funkcjonalności i możliwości konfiguracji, co ułatwia ich edytowanie i przetwarzanie.
 • 3D ContentCentral w okienku zadań – podczas przeglądania plików 2D DWG można je po prostu przeciągać i upuszczać na rysunki jako bloki bezpośrednio z okienka zadań programu DraftSight.
 • Automatyczne wymiarowanie i automatyczne rozmieszczanie wymiarów – pozwala na automatyczne tworzenie wymiarów dla wybranych elementów, a następnie wyświetlanie podglądu i łatwe dostosowanie ich rozmieszczenia według potrzeb.

Więcej informacji o wersji DraftSight 2021 i opis wszystkich funkcji oprogramowania jest dostępny na poświęconej mu stronie.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
 • oferty pracy
 • zniżki na książki
 • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.