Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 28.05.2021 09:30 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

3Dexperience w Texelis

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że przedsiębiorstwo Texelis zakończyło wdrożenie platformy 3Dexperience.

Texelis to francuski producent i dostawca osi oraz układów napędowych dla pojazdów ciężarowych o dużej ładowności stosowanych w transporcie publicznym oraz wojsku. Wdrożenie ma pomóc w poprawie innowacyjności i ekspansji rynkowej z ofertą dla klienta od projektu do produktu.

Platforma 3Dexperience zapewni firmie Texelis cyfrowe wsparcie w zakresie globalnego zarządzania produktem. Platforma nie tylko oferuje aplikacje do projektowania, rozwijania, symulowania i wytwarzania, ale także ułatwia współpracę między zespołami, klientami i dostawcami. Texelis zwiększy swoje możliwości w zakresie rozwoju produktów, które można rekonfigurować i dostosowywać do wymagań m.in. metra, tramwajów, autobusów, samochodów osobowych i ciężarowych oraz pojazdów opancerzonych, w tym prototypów i serii limitowanych, a także rozszerzy zarządzanie cyklem życia produktów o procesy konserwacji, naprawy i odnawiania.

„Musimy zwiększyć zwinność naszego biznesu, aby móc aktywnie uczestniczyć w przetargach na różne kategorie produktów, dostosowując ofertę w sposób podkreślający wartość dodaną naszych usług” – powiedział Charles Antoine de Barbuat, prezes firmy Texelis. „Platforma 3Dexperience doskonale zaspokaja nasze oczekiwania w tym zakresie. Nasze zespoły ds. inżynierii i produkcji skorzystają na poprawie jakości współpracy oraz standaryzacji procesów. W niecałe osiem miesięcy, a do tego w szczycie pandemii Covid-19, byliśmy w stanie zmigrować wszystkie nasze dane historyczne do platformy i udostępnić ją naszym 140 pracownikom”.

Producenci i dostawcy OEM muszą szybko wykorzystywać szanse biznesowe na rynku, który ewoluuje w kierunku technologii elektrycznych i hybrydowych oraz autorskich systemów mobilności z możliwością serwisowania w całym cyklu życia. Ich oferta powinna być konkurencyjna cenowo oraz innowacyjna technologicznie, aby spełnić wymagania klientów i umożliwić osiągnięcie zysku.

Platforma 3Dexperience ułatwia rozwijanie portfolio produktów z ukierunkowaniem na efektywność procesów oraz jakość i różnorodność. Firma Texelis zwiększa zwinność już na etapie rozwoju produktów, aby ograniczyć ryzyko, szybko walidować i optymalizować nowe produkty oraz wdrażać procesy produkcji ukierunkowane na różnorodność oferty.

„Ten projekt pokazuje, że zwinność, innowacje oraz szybkie wdrożenie są kluczowymi przewagami konkurencyjnymi” – stwierdził Laurence Montanari, wiceprezes Dassault Systèmes ds. transportu i mobilności. „Dzięki platformie 3Dexperience firma Texelis będzie w stanie udostępniać, udoskonalać i poszerzać wiedzę oraz know-how z zakresu projektowania, rozwoju, walidowania i produkcji, aby skutecznie realizować potrzeby swoich klientów”.

Rozwiązania branżowe Dassault Systèmes dla transportu (Transportation & Mobility) zostały przedstawione w serwisie producenta.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.