Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 19.04.2021 11:32 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

AI w fabrykach

Przedsiębiorstwo Siemens nawiązuje z Google Cloud współpracę mającą na celu opracowanie rozwiązań dla branży produkcyjnej wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Siemens zamierza zintegrować zapewniane przez Google Cloud technologie sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML), a także możliwości przetwarzania danych w chmurze, aby rozwinąć swoje rozwiązania do automatyzacji zakładów wytwórczych w celu wsparcia producentów w optymalizacji i poprawianiu wydajności działania.

Procesy przemysłowe są już obecnie w znacznym stopniu sterowane danymi, wielu producentów nadal wykorzystuje jednak przestarzałe, niezintegrowane systemy do analizy informacji pochodzących z linii wytwórczych, co przekłada się na duże koszty operacyjne i konieczność ręcznej aktualizacji systemów w celu zapewnienia odpowiedniej dokładności.

W fabrykach punktowo wykorzystywana jest też sztuczna inteligencja, rzadko jednak jest ona implementowana w całych organizacjach i łańcuchach przetwarzania danych, co ogranicza potencjał jej wykorzystania. Ma się to zmienić właśnie za sprawą współpracy gigantów, chcących wspólnie zapewnić spójne, pełnowartościowe i skalowalne rozwiązania wspierające producentów na każdym etapie procesu wytwórczego przy użyciu opracowanego przez Siemensa rozwiązania Industrial Edge.

Więcej informacji na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w przemyśle można znaleźć w serwisie firmy Siemens. Dane poświęcone rozwiązaniu Industrial Edge także dostępne są na stronach przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.