Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 16.04.2021 09:12 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

DS dla dzieci

Firma Dassault Systèmes wprowadza „StayHome with LabsForKids” – kreatywne zajęcia dla dzieci na czas lockdownu.

Bezpłatny i otwarty projekt LabsForKids, o którym Dassault Systèmes poinformowało podczas konferencji 3Dexperience World (8-11 lutego 2021 r.), oferuje dzieciom pełne doświadczenie użytkownika nowych technologii: od skanowania 3D, poprzez tworzenie modeli 3D, drukowanie 3D, na lekcjach robotyki skończywszy. Ta nowa wizja alternatywnego i edukacyjnego zastosowania technologii oparta jest na trzech filarach: (a) odkrywanie nowych sposobów na czerpanie radości z technologii, (b) wspieranie nauczycieli i wychowawców w samodzielnym założeniu przez nich laboratorium wykorzystującego technologię 3D, (c) zachęcanie młodego pokolenia do swobodnej kreatywności i niestandardowego myślenia.

Dołącz do projektowania online

Projekt powstał ponad dwa lata temu z inicjatywy firmy SolidEngineering, autoryzowanego sprzedawcy SolidWorks 3D CAD, z siedzibą we Włoszech. Skierowany był do dzieci od 6-go roku życia. Początkowo realizowany był w szkołach, a nauka odbywała się w bezpośrednim kontakcie z uczniami. Celem było zapoznanie dzieci z technologią 3D. Wkrótce po tym, jak firma SolidEngineering rozszerzyła projekt, nadając mu nazwę „LabsForKids on Tour”, wybuchła pandemia COVID-19. Jednakże, dla zespołu wkrótce stało się jasne, że to, co wcześniej wydawało się przeszkodą, w istocie jest wielką szansą. Zmieniono formułę z nauki w klasie na naukę online, co dało możliwość zainteresowania projektem dużo większego kręgu odbiorców. Cyfrowa formuła znana jest obecnie pod nazwą StayHome with LabsForKids, a wspiera ją program „Special Editions”.

Bezpłatne lekcje online odbywają się w każdy sobotni poranek. Aby zaangażować dzieci w wybranie tematu zajęć modelowania 3D, organizatorzy ogłosili kilka cotygodniowych konkursów, podczas których dzieci mogły opowiedzieć się za jednym z dwóch różnych pomysłów. Dotychczas tematy były następujące: słoń, samolot, biedronka, samochód, dinozaur, tort i wiele innych. Podczas lekcji online dzieci otrzymują szczegółowe instrukcje co do tego, jak zarejestrować się na platformie appsforkids.com, a następnie, krok po kroku, w jaki sposób stworzyć trójwymiarowy model danego przedmiotu i wydrukować go przy użyciu drukarki atramentowej lub drukarki 3D.

Apps for Kids

Projekt jest bezpłatny, bezpieczny i otwarty dla wszystkich, dzięki platformie SolidWorks Apps for Kids, oferującej intuicyjne oprogramowanie do projektowania 3D dla najmłodszych projektantów. SolidWorks Apps for Kids inspiruje młodych artystów, zachęcając ich do spełniania najśmielszych marzeń. Użytkownicy mogą korzystać z pięciu aplikacji znajdujących się w pakiecie SolidWorks: Capture It, Shape It, Style It, Mech It, Print It. Dziecko może stworzyć własny projekt, a następnie wydrukować go na drukarce 3D lub na zwykłej drukarce atramentowej w formie rysunku bryły do samodzielnego złożenia, wraz z jej rzutami.

Więcej informacji na temat Apps for Kids można znaleźć na stronie platformy.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.