Jest to rozwiązanie używane w wielu branżach przemysłowych: samochodowej, lotniczej, okrętowej, maszynowej, produkcji AGD i innych. Budowa modułowa pozwala na dopasowanie oprogramowania konkretnie do potrzeb projektowych danej firmy. Możliwości softu są nieograniczone – ujmując rzecz kolokwialnie, projektując w NX, nie można „dojść do ściany”.
Wielozadaniowość NX CAD
Jedną z najciekawszych cech NX jest Technologia Synchroniczna. Jest to narzędzie, które umożliwia zmianę geometrii plików natywnych, czyli tych utworzonych w NX, ale przede wszystkim – edycję geometrii importowanej. Użytkownik, wczytując geometrię importowaną do NX, nie ma problemów z edycją takiej geometrii, ponieważ w sposób parametryczny można ją modyfikować właśnie za pomocą Technologii Synchronicznej, otrzymując jednocześnie historię edycji tych zmian.
Innym przykładem przewagi konkurencyjnej NX jest modelowanie powierzchniowe, które w NX stoi na bardzo wysokim poziomie. Świadczy o tym fakt, że kluczowi producenci z branży samochodowej, korzystają właśnie z NX. Wrażenie robi także ogrom aplikacji specjalizowanych, przeznaczonych do projektowania form, tłoczników, układów mechatronicznych, do optymalizacji topologii modeli, inżynierii odwrotnej czy wsparcie druku 3D.
Wsparcie druku 3D jest niezwykle szybko rozwijającą się funkcjonalnością NX. Opracowano specjalny moduł służący do tego celu, czyli NX Additive Manufacturing. Moduł ten oferuje pełen workflow: od optymalizacji topologii, przez dodanie struktury siatkowej i wykonanie analizy strukturalnej, aż po optymalne zorientowanie drukowanego elementu na stole i nesting drukowanych części w komorze.
NX CAD jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!
NX CAD jest rozwiązaniem używanym z powodzeniem przez firmy różnej wielkości: zarówno koncerny, jak firmy średnie i małe, a także kilkuosobowe biura konstrukcyjne. Jednym z powodów popularności NX jest właśnie możliwość dostosowania wersji oprogramowania ściśle do potrzeb danej firmy. Powszechnie chwalona jest także możliwość pełnej personalizacji interfejsu, dostosowanie go własnych, indywidualnych potrzeb. Otwarta architektura pozwala na tworzenie i wykorzystanie różnego rodzaju makr podnoszących dodatkowo funkcjonalności NX-a.
W przypadku NX Siemens mamy do czynienia z jednolitym środowiskiem CAD/CAM, co gwarantuje łatwość wykorzystania danych konstrukcyjnych przez technologów, również w obliczu zmiany geometrii. Co więcej, NX zawiera także środowisko do przeprowadzania analiz i symulacji projektowanych modeli, obecnie wdrażane pod nazwą Simcenter 3D (dawny NX CAE).
Zastosowanie NX w druku 3D
Program NX nadąża nie tylko za zmianami technologicznymi na świecie, ale wydajnie je wspiera. Wyżej wspomniano o module wspierającym druk 3D. Innym przykładem zastosowania NX w błyskawicznie rozwijającej się branży, jest jego zastosowanie do produkcji pojazdów elektrycznych. Po drogach na całym świecie porusza się coraz więcej autobusów, samochodów, skuterów czy pojazdów specjalnych stworzonych w NX, począwszy od szkiców koncepcyjnych, poprzez zasadniczy projekt pojazdu i części po symulację i analizę projektu.
Zapraszamy do kontaktu – GM System.