Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 15.02.2021 09:12 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Nowy raport Atosa

Atos przedstawił kryteria efektywnego odrodzenia w erze post-covid, które mają pomóc firmom przygotować się na nową rzeczywistość.

W swoim najnowszym raporcie „Preparing for the rebound after the Covid-19 crisis – Moving toward an era of data equity” firma określa cztery warunki do efektywnego odbicia się biznesu po kryzysie, które mają opierać się na doświadczeniu technologicznym zdobytym podczas pandemii oraz sprostać wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem, zaufaniem i społecznymi wartościami.

„W ciągu ostatniego roku byliśmy świadkami imponujących i innowacyjnych podejść w dostosowywaniu się do wyzwań i drastycznych zmian dotyczących stylu życia, pracy i komunikacji. Miniony rok uwydatnił, jak bardzo technologia cyfrowa może pomóc naszemu światu. Przygotowując się do wyjścia z tego kryzysu, czujemy odpowiedzialność za to, aby wrócić do gry silniejszym, odporniejszym i bardziej zrównoważonym niż wcześniej” – powiedział Elie Girard, prezes Grupy Atos.

W raporcie podkreślono imponujące i innowacyjne podejścia przyjęte przez przedsiębiorstwa, rządy i społeczeństwa w celu dostosowania się do wyzwań, jak również lekcje, które były pouczające i mogą przynieść jeszcze wiele konkluzji. W dalszej części badania zidentyfikowano cztery warunki odrodzenia biznesu, które będą wspierać przejście w nową erę „kapitału danych”:

Panowanie nad technologią – dziś firmy muszą wykorzystywać maksymalny potencjał technologii oraz zrozumieć, że ona musi działać na ich korzyść (nie na odwrót). Wymaga to kompleksowego i bezawaryjnego podejścia do tematu bezpieczeństwa.

Praca bez zakłóceń – nowe cyfrowe i rozproszone modele pracy (wymuszone przez COVID-19) muszą być dalej rozwijane, aby stały się trwałe. Firmy muszą być przygotowane na radykalne zmiany w postrzeganiu modelu pracy, aby móc mobilizować i kształcić pracowników w sposób umożliwiający im wykorzystanie w pełni swojego potencjału.

Zasoby danych – odrodzenie się firmy po kryzysie będzie napędzane przez jej zdolność do udostępniania danych w uczciwy i zaufany sposób. Atos oferuje możliwości płynące z „kapitału danych”, w ramach których członkowie ekosystemów danych ustalają udziały wartości rozproszonych danych. Należy przemyśleć metody definiowania, wprowadzania i wymieniania wartości biznesowej oraz kapitału danych.

Równowaga jako cel działania - pandemia postawiła w centrum uwagi kwestie zdrowotne, społeczne i środowiskowe, szczególnie wobec firm podsumowujących swoje bieżące i przyszłe cele. Zdecydowane podejście w kwestiach dekarbonizacji, bezpieczeństwa cyfrowego i zasad „etyki w projektowaniu” w stosunku do technologii cyfrowej mają w kontekście budowania zaufania fundamentalne znaczenie dla zapewnienia trwałości rozwiązań technologicznych.

Raport został opracowany przez ekspertów Atos Scientific Community, globalnej sieci złożonej ze 160 najlepszych naukowców, inżynierów i analityków z całej grupy.

Raport można znaleźć w serwisie Atosa. To już druga publikacja na temat pandemii Covid-19, pierwszą był raport „Jak będzie wyglądał świat po kryzysie Covid-19”.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.