Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 12.01.2021 11:48 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Nowe daty targów

Targi w Krakowie opublikowały daty imprez przemysłowych planowanych na drugą połowę 2021 roku.

W kalendarzu można znaleźć organizowane od lat wydarzenia oraz kilka interesujących nowości. Jak zdradzają organizatorzy, trwają intensywne przygotowania do nadchodzącego sezonu.

„Ostatnie, trudne miesiące wiele nas nauczyły. Udowodniły, że nigdy nie należy się poddawać, a jedynie udoskonalać to, w czym się jest najlepszym i najskuteczniejszym. My specjalizujemy się w targach i od ponad 20 lat organizujemy je na najwyższym, światowym poziomie. Miesiące przestoju dały nam czas na opracowanie i wdrożenie nowych pomysłów. Dlatego jesteśmy przekonani, że nadchodzący sezon będzie wyjątkowy i dla wszystkich uczestników opłacalny. Czas powrócić na właściwe tory” – zapowiada wiceprezes Targów w Krakowie, Ewa Woch.

Targi Kompozyt-Expo®, targi Symas® i Maintenance

W dniach 29-30 września br. odbędą się 11. Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo®, 13. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych Symas® i 13. Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance. Wydarzenia te stały się dla wielu firm obowiązkowym punktem w kalendarzu.

Podczas tegorocznych targów Maintenance, szczególny nacisk położony zostanie na zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz oświetlenia przemysłowego. Targi Symas® nadal rozwijać będą tematykę filtracji i separacji materiałów sypkich i masowych. Czekamy też na Targi Kompozyt-Expo®, które w roku 2020 nie mogły się odbyć, ale dały nam przedsmak możliwości podczas listopadowej konferencji online Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo®.

Targi Fastener-Poland®, Assembly Go. First European Show, Inter Tech Tools

W dniach 5-7 października 2021 odbędą się 5. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia Fastener-Poland® oraz dwie nowe imprezy: Assembly Go. First European Show i Międzynarodowe Targi Elektronarzędzi i Wyposażenia Warsztatów Inter Tech Tools. Targi w Krakowie z ogromnym wyczuciem reagują na potrzeby rynku i nowe trendy. Po sukcesie Targów Fastener-Poland® rozszerzają działania, podejmując bliską współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Montażu oraz New Tech Expo Sp. z o.o. Dzięki temu przedstawiciele branży przemysłowej w październiku będą mogli spotkać się na dwóch nowych imprezach.

Assembly Go dotyczyć będzie zagadnień montażu przemysłowego. To przestrzeń tworzona z myślą o osobach decyzyjnych, inżynierach i projektantach związanych zarówno z automatycznymi procesami montażowymi, jak i wyspecjalizowanymi w tematyce ręcznych narzędzi montażowych o charakterze pneumatycznym. Targi Inter Tech Tools poświęcone będą elektronarzędziom, narzędziom ręcznym, pneumatycznym, pomiarowym, wyposażeniu warsztatów, artykułom ściernym, oprzyrządowaniu oraz artykułom BHP i odzieży roboczej.

Wielki powrót

Po czterech latach nieobecności powracają Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów Eurotool®. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 października br. w Expo Kraków. Organizatorzy zdradzają, że decyzję o ponownej organizacji targów podjęli za namową wielu firm, które w rozmowach podkreślają, iż w Krakowie robi się zawsze dobre interesy. Stolica Małopolski, położona pomiędzy Podkarpaciem a Śląskiem, niezmiennie pozostaje  przemysłowym sercem Polski. Nadchodząca edycja zostanie uzupełniona o nowe, aktualne tematy i z całą pewnością będzie jednym z najbardziej „gorących” wydarzeń tego sezonu.

Zanim nadejdzie jesień

Jakie spotkania przygotowały Targi w Krakowie dla branży przemysłowej w pierwszym półroczu 2021 roku? Już 9-11 marca br. Bydgoski Klaster Przemysłowy oraz Targi w Krakowie zapraszają na Targi Innoform® w formie online. Pierwszego dnia odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona niezwykle istotnym dla branży narzędziowej zagadnieniom Eco-Design oraz circular economy. Ponadto po raz pierwszy poruszona zostanie tematyka pozycji i roli branży narzędziowej w rozwoju polskiej gospodarki. Kolejne dwa dni to tradycyjnie branżowa giełda kooperacyjna oraz prezentacje firm przedstawiające najnowsze usługi i produkty powiązane z branżą narzędziową.

Również w marcu odbędzie się druga odsłona konferencji, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem branży przemysłowej – Click-Watch-Talk Kompozyt-Expo®. Wiosną webinaria z ekspertami planuje również zespół Targów Symas®/Maintenance.  Pierwszymi targami przemysłowymi, które odbędą się w tradycyjnej formie, będą 13. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Wydarzenie odbędzie się  w dniach 9-10 czerwca 2021 w Expo XXI Warszawa. Są to targi B2B skierowane do zakładów produkcyjnych, sieci handlowych, ale i mniejszych przedsiębiorców poszukujących nowych opakowań dla swoich produktów. W tym roku tematami przewodnimi będą szeroko rozumiana ekologia opakowań oraz opakowania dla e-commerce.

Idzie nowe

Cały świat się zmienia, a wraz z nim zmieniają się targi. Firma Targi w Krakowie udowodniła, że odnajduje się również jako organizator spotkań online. Z powodzeniem zrealizowała liczne specjalistyczne webinaria. Te doświadczenia z pewnością zostaną wykorzystane podczas jesiennych wydarzeń, bowiem już dziś organizatorzy zapowiadają, że tradycyjne targi będą poszerzone o liczne działania wirtualne. „Pandemia pokazała, że umiejętność szybkiego i elastycznego reagowania na zmiany jest kluczowa w biznesie. Jeśli dziś nie zadbamy o promocję, o rozwój, jutro może być za późno. Dlatego warto wykorzystywać możliwości, które dają targi, spotkania, eventy” – dodaje wiceprezes Targów w Krakowie, Ewa Woch.

Warto również podkreślić, iż koncepcja targów w nowym reżimie sanitarnym będzie obowiązywała również podczas nadchodzących wydarzeń. Expo Kraków zdało już egzamin z bezpieczeństwa podczas minionych imprez, które odbyły się na chwilę przed ponownym „zamrożeniem” branży. Wprowadzone procedury sprawiły, że każdy czuł się bezpiecznie i komfortowo.

Szczegóły dostępne są na stronie organizatora targów.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.