Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 18.11.2020 11:20 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Bezpieczny powrót

Autodesk podzielił się radami dotyczącymi tego, jak bezpiecznie wrócić do pracy i prowadzić procesy produkcyjne.

Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, we wrześniu br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 5,9% w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku. Widać, że produkcja przemysłowa wraca na odpowiednie tory i jednocześnie odgrywa znaczącą rolę w przywracaniu odpowiedniego poziomu gospodarczego. Jak bezpiecznie – zarówno dla pracowników jak i z punktu widzenia procesów produkcyjnych – wrócić do pracy? Autodesk przygotował 5 rad by w obecnej sytuacji zapewnić firmom stałość i ciągłość biznesową.

Choć nagłe zmiany są niezaprzeczalnie trudne, zaczynamy coraz lepiej przystosowywać się do zaistniałej sytuacji. Szybko uczymy się, jak radzić sobie z nowymi normami i koniecznością zachowania dystansu społecznego. Kluczowym elementem jest odpowiednie połączenie elastyczności z zaawansowanymi technologiami współpracy, dzięki którym można bez zakłóceń zarządzać zespołem i wytwarzać produkty. Na czym warto się skupić?

Daj możliwość zdalnej współpracy

Inwestycja w model pracy z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu oraz wdrażanie najlepszych praktyk z tego obszaru przynosi korzyści firmom w kryzysie, a także ułatwia wykonywanie zadań pracownikom. Rozwiązania chmurowe umożliwiają pracę z dowolnego miejsca. W obecnej sytuacji światowej pandemii rozwiązania chmurowe przyczyniły się w 91,4% firm do sprawniejszego prowadzenia biznesu. Co więcej, ponad połowa przedstawicieli firm (51,7%) uznała, że takie programy pozwoliły w znaczącym stopniu na sprawniejsze prowadzenie działalności gospodarczej w dobie panującej pandemii na świecie.

Zapewnij bezpieczeństwo w ramach dostępu zdalnego

Niektórzy pracownicy muszą pracować na komputerach stacjonarnych ze względu na wymagania oprogramowania lub sprzętu. Bezpieczny zdalny dostęp do ich komputerów stacjonarnych za pośrednictwem firmowych laptopów lub komputerów osobistych, zapewni im możliwość pracy skądkolwiek. Trzeba jednak pamiętać, że niespodziewane sytuacje mogą próbować wykorzystać hakerzy. Dlatego warto zastosować środki bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie dwuetapowe, szyfrowanie danych oraz zaawansowane ustawienia zabezpieczeń na urządzeniach fizycznych i wirtualnych pulpitach, aby zapewnić bezpieczeństwo danych.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.