Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 29.06.2020 07:06 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Teamcenter X

Siemens dodaje do portfolio Xcelerator nowoczesne środowisko PLM w chmurze jako ofertę SaaS.

Siemens Digital Industries Software przedstawia oprogramowanie Teamcenter® X, nowe rozwiązanie z zakresu zarządzania cyklem życia produktu (PLM) dostarczane jako usługa. Teamcenter, stworzony z myślą o innowacjach, to nowoczesny, wysoce skalowalny i sprawdzony w branży pakiet PLM, który łączy ludzi i procesy z różnych dziedzin funkcjonalnych. Teamcenter X to nowa oferta oprogramowania jako usługi (SaaS), która pomaga firmom każdej wielkości w szybkiej realizacji wartości, bez konieczności utrzymania zasobów informatycznych tradycyjnie związanych z wdrożeniami PLM.

Teamcenter X oferuje wygodę wyboru spośród wstępnie skonfigurowanych rozwiązań inżynieryjnych i biznesowych, które zapewniają natychmiastową wartość dodaną i dają możliwość dodawania nowych elementów w miarę wzrostu potrzeb biznesowych. Teamcenter X zapewnia moc chmury wszystkim użytkownikom, pomagając skrócić czas wprowadzania produktów na rynek i łączyć rozproszone, interdyscyplinarne zespoły, poprawiając jednocześnie skuteczność i wydajność.

„Teamcenter X to ważny krok w ewolucji odnoszącego sukcesy rozwiązania firmy Siemens do zarządzania danymi i procesami” ‒ powiedział Peter Bilello, prezes i dyrektor generalny CIMdata. „Wykorzystuje nową i nowoczesną platformę chmury z najlepszymi praktykami oraz model biznesowy, w którym Siemens usunął konieczność obsługi PLM dla firm o każdej wielkości. Z pewnością zainteresuje firmy z każdej branży”.

Dzięki najnowszemu elementowi SaaS w portfolio Xcelerator firmy Siemens, Teamcenter X może pomóc klientom w szybkim uzyskaniu korzyści z procesu PLM i usprawnieniu rozwoju produktu. Firmy mogą łatwo łączyć PLM ze znanymi aplikacjami w celu bezpiecznej, sprawnej współpracy w całym przedsiębiorstwie i w różnych obszarach funkcjonalnych. Dzięki otwartemu podejściu integrującemu wiele rozwiązań CAD i wiodących narzędzi programowych, takich jak oprogramowanie NX™ oraz oprogramowanie Solid Edge™ do mechanicznego wspomagania projektowania komputerowego (CAD), oprogramowanie Mentor ® do elektronicznych systemów CAD oraz oprogramowanie Polarion™ X do zarządzania cyklem życia aplikacji (ALM), Teamcenter X tworzy listy materiałowe z wielu obszarów (BOM) w celu zapewnienia kompletnego cyfrowego bliźniaka, w tym komponentów mechanicznych, elektrycznych i oprogramowania.

Łatwy w użyciu interfejs z elementami predykcyjnej sztucznej inteligencji (AI) pomaga użytkownikom z wszystkich działów przedsiębiorstwa na szybszą i skuteczniejszą pracę. Wstępnie skonfigurowane rozwiązania, takie jak Zmiany inżynieryjne, Zarządzanie wdrożeniem i inne, pomagają użytkownikom pracować wydajniej. Wiedza zawarta w Teamcenter X, zbudowana na platformie aplikacji Mendix™, może zostać zintegrowana i rozszerzona na całe przedsiębiorstwo.

„Teamcenter X łączy wiodący pakiet rozwiązań i usług PLM z wiodącą platformą aplikacji low-code Mendix w celu umożliwienia klientom terminowego dostarczania wysokiej jakości produktów z wielu dziedzin w ramach budżetu, przekraczając oczekiwania klientów. Teamcenter X to prawdziwe rozwiązanie SaaS, oparte na naszej wiedzy PLM i wykorzystujące technologię przyszłości dzięki mikrousługom, sztucznej inteligencji i programowaniu niskokodowemu” ‒ powiedział Joe Bohman, starszy wiceprezes Lifecycle Collaboration Software, Siemens PLM Software. „Ta nowa wersja Teamcenter może przynieść korzyści firmom różnej wielkości, a my nie możemy się doczekać współpracy z nowymi firmami, aby wspomóc ich procesy zarządzania cyklem życia produktu i przyczynić się do przyszłościowych innowacji”.

Siemens przedstawia także Teamcenter Share, nową opartą na chmurze, zorientowaną na projekt usługę współpracy stworzoną dla firm, które chcą przejść z lokalnych i sieciowych dysków twardych lub ogólnych rozwiązań do przechowywania w chmurze na narzędzia współpracy ukierunkowane na inżynierię. Share umożliwia podmiotom zajmującym się opracowywaniem produktów synchronizację plików w celu ich bezpiecznego przechowywania w chmurze, gdzie istnieje możliwość przeglądania i oznaczania plików poprzez wszystkie popularne formaty CAD z dowolnego urządzenia, a także łatwego udostępniania projektów innym podmiotom, co ma na celu ułatwienie współpracy przy rozwoju produktu. Teamcenter Share zapewnia również zaawansowane funkcje Rzeczywistości Rozszerzonej (AR), do których można łatwo uzyskać dostęp za pomocą tabletu lub smartfona, co ma na celu umożliwienie użytkownikom lepsze zrozumienie w jaki sposób dany projekt będzie działać w danym środowisku.

Więcej informacji na temat oprogramowania Teamcenter X można znaleźć na technologicznym blogu producenta. Szczegóły dotyczące rozwiązania Teamcenter Share dostępne są w serwisie Siemensa.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.