Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 26.06.2020 07:49 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

3Dexperience w Vertical Aerospace

Vertical Aerospace korzysta z platformy 3Dexperience w chmurze w pracach nad elektrycznym pojazdem powietrznym nowej generacji o nazwie Seraph.

Firma Dassault Systèmes poinformowała, że Vertical Aerospace, brytyjski startup z branży lotniczej, rewolucjonizujący sposób latania poprzez uczynienie podróży powietrznych usługą osobistą, na żądanie, a przy tym wykorzystującą bezemisyjne źródła energii, korzysta z platformy 3Dexperience w chmurze przy opracowywaniu trzeciego już, całkowicie elektrycznego pojazdu powietrznego pionowego startu i lądowania.

Vertical Aerospace skorzysta z rozwiązania branżowego „Reinvent the Sky”, opartego na platformie 3Dexperience w chmurze, do zarządzania złożonym procesem konstruowania prototypu elektrycznego pojazdu powietrznego pionowego startu i lądowania (eVTOL). Z „Reinvent the Sky” będzie korzystać zespół skupiający 100 inżynierów i ekspertów technicznych, nawet podczas pracy zdalnej. Platforma 3Dexperience w chmurze łączy dziedziny, takie jak projektowanie, inżynieria, testowanie i produkcja, w jedno, nastawione na współpracę, cyfrowe środowisko, aby móc sprostać wyzwaniom, począwszy od opracowania wymagań, aż po końcowy projekt i zapewnienie jakości.

„W Vertical Aerospace, mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ przenieśliśmy się na platformę 3Dexperience w chmurze zanim jeszcze zaczęliśmy pracować zdalnie”, powiedział Owen Thompson Cheel, Flight Systems IPT Lead w Vertical Aerospace. „Zespół ma wszystko, czego potrzebuje, aby pracować z domu, a korzystając z platformy w chmurze jesteśmy w stanie pracować zdalnie równie efektywnie jak z biura. Platforma 3Dexperience umożliwiła nam elastyczność i bezpieczeństwo, utrzymanie wysokiej wydajności, a także skuteczne kontynuowanie naszych działań”.

W 2019 r. Vertical Aerospace udostępnił zapis filmowy z lotu swojego najnowszego pojazdu powietrznego eVTOL. Seraph może przewieźć ładunek o masie 250 kg – odpowiednik trzech pasażerów – i poruszać się z prędkością do 80 km/h. Złożoność statku powietrznego trzeciej generacji eVTOL wymagała zaawansowanych funkcji, jeżeli chodzi o układy elektryczne, zarządzanie zmianami, regulacje i zapewnienie zgodności z przepisami, a ponadto zakładała ściślejszą współpracę pomiędzy zespołami. Po przeprowadzeniu oceny porównawczej, przedsiębiorstwo Vertical Aerospace wybrało platformę 3Dexperience w chmurze, aby z jej pomocą realizować swoją wizję bezemisyjnych podróży lotniczych, przy wykorzystaniu technologii, które sprawdziły się w lotnictwie, przemyśle energetycznym i motoryzacyjnym.

„Autorzy przełomowych innowacji, tacy jak Vertical Aerospace, posługują się platformą 3Dexperience w chmurze, aby rozwijać swoje przekonujące wizje, mające na celu zapewnienie zrównoważonej mobilności, a także, by rozwijać nowe branże”, powiedział David Ziegler, Vice President, Aerospace & Defense Industry, Dassault Systèmes. „Obecnie firmy muszą całkowicie zrewidować swój sposób pracy, a platforma 3Dexperience w chmurze jest odpowiedzią na nowe wyzwania: oferuje największy wybór zastosowań w dziedzinie projektowania produktów i inżynierii, z każdego miejsca na świecie, przy wysokim poziomie wydajności oraz bezpiecznym i skutecznym dostępie do danych”.

Rozwiązania branżowe firmy Dassault Systèmes dla branży A&D (aerospace & defense) są szczegółowo opisane w serwisie przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.