Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 24.06.2020 08:17 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Nowy ArCADia BIM

Firma INTERsoft wprowadziła na rynek kolejną wersję rozwiązania ArCADia BIM.

W środowisku ArCADia BIM 12 dostępna jest możliwość wskazania lokalizacji projektu na mapie (Open Street Map); położenie to jest brane pod uwagę przy oświetleniu sceny. Do dyspozycji użytkowników są również dodatkowe możliwości w zakresie animacji słońca i zachmurzenia nieba.

Do projektu można wprowadzić animowane obiekty wbudowane w bibliotekę. Dodano też możliwość zapisania w postaci filmu wirtualnego spaceru po projekcie. Funkcje te są dostępne w trybie Zaawansowany widok 3D, w którym rendering wykonywany jest w czasie rzeczywistym. W tym trybie można też korzystać z tekstur PBR, które od tej wersji mogą być modyfikowane i zapisywanie do biblioteki programu.

Dla ułatwienia obsługi programu do opcji zostały dodane pomoce w formie filmików zamieszczonych na kanale ArCADiasoft w serwisie YoutTube.

Nowe wprowadzanie ściany umożliwia szybkie rysowanie pojedynczej ściany krawędzią. Okienko przy wskaźnika pozwala na podanie długości i kąta wprowadzanej ściany z  możliwością wybrania, która krawędź i jak skierowane są warstwy.

Inną nowością wersji jest tworzenie trójwymiarowego modelu CAD, który po otworzeniu projektu w innym programie CAD będzie nadal pokazywał geometrię projektu. Widok ten tworzy się automatycznie, a do wcześniejszych projektów można go na przykład wprowadzić poprzez wskazanie położenia uchwytu widoku, analogicznie do wstawiania innych widoków. Warto zaznaczyć, że w systemie ArCADia pojawiły się poziomy szczegółowości odwzorowania widoku, które przyspieszają pracę nad projektem, upraszczając widok niektórych obiektów.

Jeden z modułów branżowych ArCADia ‒ Instalacje grzewcze w nowej wersji został wyposażony między innymi możliwość zmiany poziomu szczegółowości wyświetlania instalacji na rzucie, podmiany elementów w widoku 3D, możliwość obrotu obiektów w trzech osiach, nowe opisy oraz dobór grzejników i ogrzewania podłogowego, a także nową bibliotekę grzejników.

W module ArCADia ‒ Komponent żelbetowy dodano nowe skrypty dla belek i opcję eksportu wszystkich typów stóp fundamentowych opcja dostępna z programu R3D3 ‒ Rama 3D w wersji 18.

Krótki film o nowościach wprowadzonych w środowisku ArCADia BIM 12 dostępny jest w serwisie YouTube.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie producent oprogramowania zdecydował się na udostępnienie swoich aplikacji z rabatem 50%.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie firmy INTERsoft.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.

Blender. Podstawy modelowania
Bogdan Bociek

Cena: 39.00 zł
kup na helion.pl
AutoCAD 2020 PL. Pierwsze kroki
Andrzej Pikoń

Cena: 39.90 zł
Promocja: 25.93
kup na helion.pl
AutoCAD 2018 PL
Andrzej Pikoń

Cena: 129.00 zł
Promocja: 83.85
kup na helion.pl