Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 27.03.2020 08:56 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

DS kontra Covid-19

Firma Dassault Systèmes pochwaliła się swoimi inicjatywami mającymi wspierać walkę z trwającą pandemią koronawirusa.

Inicjatywy te przyniosły rezultaty w Chinach i innych krajach, a niektóre z nich nadal trwają. Mają one być wyrazem wsparcia udzielanego przez przedsiębiorstwo jego klientom, partnerom i społeczności na całym świecie podczas trwającej pandemii Covid-19.

„Działania, które podjęliśmy w odpowiedzi na Covid-19, mają na celu promowanie bezpieczeństwa dla naszych pracowników, partnerów i klientów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które pomogą im pracować z dowolnego miejsca z pełną mocą dzięki środowisku współpracy 3Dexperience”, powiedział Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes. „Dzisiaj podjęliśmy nowe kroki przyspieszające innowacje w dziedzinie badań i rozwoju, inżynierii produkcji i logistyki, w pełni wykorzystując doświadczenie wirtualnego bliźniaka. Umożliwienie dużej bazie użytkowników rozwiązań Dassault Systèmes współpracy z domu jest kluczowe, ponieważ mogą oni kontynuować swoje projekty i dzielić się wiedzą”.

Platforma 3Dexperience w chmurze oferuje pełen zakres funkcjonalności dla pracowników i klientów, zapewniając bezpieczne możliwości pracy zdalnej nad danymi projektu i programu.

W obliczu środków dystansowania społecznego i zamykania miejsc pracy, wielu klientów musi obecnie pracować zdalnie. Platforma 3Dexperience w chmurze jest w pełni funkcjonalna, zapewniając im zaawansowane możliwości pracy z domu w celu zdalnego organizowania, planowania, śledzenia i realizacji projektów.

Klienci mogą w trybie zdalnym kontynuować pracę z danymi i zachować ciągłość biznesową, operacyjną i cyfrową, rozszerzając swoje społeczności, zarządzanie projektami i działalność biznesową na wirtualne środowisko w chmurze.

Rozwiązania branżowe DS dla nauk przyrodniczych i ochrony zdrowia są opracowywane w celu rozwiązania wyzwań dotyczących krótkoterminowych badań klinicznych firm biofarmaceutycznych, a także usprawnienia platform logistycznych.

Sprawdzone w branży rozwiązania Dassault Systèmes w oparciu o renomowane platformy Medidata umożliwiają firmom biofarmaceutycznym, badaczom akademickim i startupom analizowanie i udostępnianie danych w celu wspierania innowacji w zakresie współpracy naukowej oraz szybszego generowania wyników badań klinicznych, a także optymalizacji procesów produkcyjnych, co pozwoli na dostosowanie się do popytu.

Firma pracuje nad dostarczaniem nowych rozwiązań organizacjom biofarmy, aby przyspieszyć ich pracę. Już teraz aplikacja do symulacji płynów Simulia XFlow umożliwiła projektantom nowo wybudowanego szpitala Leishenshan w Chinach w Wuhan zaprojektowanie i symulację systemów dostarczania powietrza i wentylacji.

Zespoły obsługi klienta zajmują się rozszerzaniem możliwości pracy z domu dla klientów DS.

Firma Dassault Systèmes zapewniła dostęp do opartego na chmurze repozytorium 3D, aby zabezpieczyć przechowywanie danych klientów dla ich zdalnych pracowników, łącząc istniejące dane i użytkowników z platformą 3Dexperience, a także skalowalną, opartą na chmurze współpracę 3D z platformą 3Dexperience dla wszystkich użytkowników rozwiązań takich jak CATIA V5, SolidWroks i multi-CAD.

Firma zapewnia elastyczne warunki współpracy zdalnej dla obecnych klientów oraz nową ofertę szkoleń online.

Dassault Systèmes wykorzystuje najlepsze praktyki, aby pomóc partnerom VAR zapewnić ciągłość projektów i usług. Zespoły usług technicznych są w pełni operacyjne i przygotowane do pracy zdalnej, aby przy minimalnej ingerencji pomóc partnerom w realizacji kamieni milowych. Inicjatywy obejmują elastyczność w zakresie wykorzystania licencji w celu przeniesienia zespołów wykonujących zlecenia oraz pomocy w przejściu na chmurę.

Firma wprowadza także rozszerzony zestaw możliwości e-learningu, szkoleń we własnym tempie i programów certyfikacji online, aby partnerzy mogli podnosić umiejętności podczas pracy zdalnej.

3Dexperience Edukacja zapewnia wspólne uczenie się online w celu wzbogacenia certyfikacji i programów nauczania naszych użytkowników podczas spowolnienia pracy.

Doświadczenia edukacyjne są systematycznie integrowane z ofertami chmurowymi Dassault Systèmes, dzięki czemu pracownicy klientów mogą zyskać szeroką autonomię w ramach pracy z domu przy nowych projektach, a także uczyć się nowych umiejętności, aby zwiększyć sprawność firmy po powrocie do pełnej produkcji po ustąpieniu kryzysu.

Dassault Systèmes zapewnia dostęp do pełnego katalogu doświadczeń edukacyjnych w takich dziedzinach, jak współpraca, projektowanie, inżynieria, symulacja, wytwarzanie i produkcja, aby ludzie mogli uczyć się nowych umiejętności.

DS zapewnia ciągłość usług dla instytucji edukacyjnych i programów nauczania online.

Klienci platformy 3Dexperience mogą kontynuować swoje projekty przy pełnej współpracy online ze swoimi studentami.

Klienci, którzy jeszcze nie korzystają z platformy 3Dexperience, mogą przyspieszyć przechodzenie przez projekty pilotażowe, inicjatywy rządowe mające na celu wdrożenie platformy na skalę krajową oraz pełne zaangażowanie nauczycieli online.

Firma współpracuje z profesjonalnymi partnerami edukacyjnymi w celu zapewnienia programów szkoleniowych dla specjalistów, aby zwiększyć ich szanse na zatrudnienie i być siłą napędową transformacji po kryzysie.

Światowa społeczność 3Dexperience Lab przyspiesza działanie szerokiej gamy startupów rozwijających otwarte innowacje w celu sprostania wyzwaniom Covid-19.

Specjalny komitet został powołany w rekordowym czasie w celu zatwierdzenia wybranych startupów pod kątem programu akceleracji, który zapewni wspólne aplikacje inżynierskie, usługi rynkowe i mentoring w zakresie opracowywania rozwiązań, symulowania i sprawdzania ich wydajności z naukowcami w dziedzinie medycyny. Umożliwi także szybką produkcję w celu zaspokojenia lokalnych potrzeb szpitala.

Open Innovation ma na celu rozwiązywanie problemów, takich jak drukowanie części zamiennych 3D lub przyspieszenie projektowania do produkcji respiratorów przy pomocy otwartej społeczności ochotników, inżynierów, projektantów, producentów, ekspertów, naukowców i producentów.

„Społeczność Open Covid‐19” na platformie 3Dexperience gromadzi członków laboratorium 3Dexperience z USA, Wielkiej Brytanii, Indii, Francji i Holandii, których zadaniem jest współpraca ze startupami.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.