Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 20.03.2020 13:23 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Inżynierowie kontra koronawirus

W tym szczególnym czasie, jakim dla nas wszystkich jest pandemia koronawirusa, po raz kolejny okazuje się, że inżynieria dosłownie może ratować życie.

Polscy inżynierowie udowadniają, że nie tylko należą do ścisłej światowej czołówki, lecz również potrafią bezinteresownie zaangażować się w walkę o zdrowie i życie zagrożonych pacjentów. Jednym z nich jest Filip Kober, który opracował i za darmo udostępnił opracowane przez siebie projekty całotwarzowej maski ochronnej (wykorzystującej jako bazę niedrogą maskę do nurkowanie z jednego z popularnych marketów outdoorowych) oraz zaworu do respiratora PEEP, który umożliwia utrzymanie dodatniego ciśnienia w końcowej fazie wydechu, zapobiegając zapadnięciu płuca.

Filip Kober jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Ma na swoim koncie wiele projektów m. in. z obszaru produkcji oraz e-mobilności. Na co dzień wykorzystuje w swojej pracy oprogramowanie SolidWorks Premium, Simulation Professional, Flow Simulation oraz Visualize. Korzystał z programu sponsorskiego dla startupów firmy DPS Software, dzięki któremu miał bezpłatny dostęp do oprogramowania i wsparcie przedsiębiorstwa. Jego projekty można pobrać z serwisu GrabCAD, a profil sprawdzić na stronach LindkedIn.

Więcej szczegółów o inicjatywie Filipa Kobera można znaleźć w serwisie firmy DPS Software, która podzieliła się z nami informacjami na ten temat.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.