Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 08.10.2019 12:58 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

SolidWorks 2020

Firma Dassault Systèmes przedstawiła SolidWorks 2020, najnowsze wydanie pakietu oprogramowania do inżynierii i projektowania 3D.

SolidWorks 2020 wprowadza rozszerzenia, nowe funkcjonalności i metody pracy pozwalające ponad sześciu milionom użytkowników SolidWorks przyspieszyć rozwój produktu od fazy koncepcyjnej po produkcję, oraz wytwarzać nową wartość dla organizacji.

Zespół badawczo-rozwojowy Dassault Systèmes opracował SolidWorks 2020 w odpowiedzi na tysiące zgłoszeń dotyczących nowych funkcji kierowanych przez społeczność SolidWorks. Dzięki połączeniu z aplikacjami dostępnymi na platformie 3Dexperience, oprogramowanie SolidWorks 2020 stanowi także odpowiedź na najnowsze globalne trendy i potrzeby biznesowe związane z wyższym poziomem współpracy i elastyczności, aby klienci SolidWorks mogli jeszcze szybciej i taniej dostarczać swoim klientom nowe poziomy wrażeń użytkowych.

Użytkownicy pakietu SolidWorks 2020 skorzystają z setek rozszerzeń, które poprawiają wydajność, optymalizują toki pracy oraz pozwalają rozszerzyć środowisko projektowe dzięki transferowi danych z komputera do chmury dzięki połączeniu z platformą 3Dexperience.

Wśród setek rozszerzeń zawartych w SolidWorks 2020 znajdują się:

  • Nowy tryb opisywania szczegółów (ang. detailing) oraz akcelerator grafiki dla rysunków umożliwiają otwieranie rysunków w ciągu kilku sekund przy zachowaniu możliwości dodawania i edytowania adnotacji. Umożliwia szybszą pracę na rysunkach z wieloma arkuszami, konfiguracjami i widokami zawierającymi dużą ilość danych.
  • Uelastycznienie części, dzięki któremu możliwe jest wyświetlanie tej samej części w różnych warunkach w tym samym złożeniu. Na przykład: wyświetlenie sprężyny ściśniętej i w pełnej długości w tym samym złożeniu. Funkcja uelastycznienia części doskonale sprawdza się przy projektowaniu takich elementów, jak sprężyny, miechy, zawiasy, o-ringi oraz inne części, które zginają się lub zmieniają położenie.
  • Udoskonalenia SolidWorks PDM, SolidWorks Electrical connector oraz SolidWorks PCB connector, które pozwalają całościowo projektować układy elektroniczne i zarządzać danymi z uwzględnieniem bezpiecznego przechowywania, indeksowania i kontroli wersji, umożliwiając jednocześnie ściślejszą współpracę pomiędzy zespołami korzystającymi z rozwiązań ECAD i MCAD.

Dzięki SolidWorks 2020 i portfolio 3Dexperience.Works platforma 3Dexperience oferuje coraz bardziej wszechstronny zestaw bazujących na chmurze rozwiązań, które wspólnie pozwalają lepiej zarządzać wszystkimi etapami rozwoju produktu: od fazy koncepcyjnej, przez projektowanie, produkcję, aż po dostarczenie produktu na rynek. Rozwiązania takie jak 3D Sculptor, zawierający xShape (do modelowania 3D typu subdivision), 3D Creator z xDesign (do modelowania parametrycznego), 3D Component Designer (do zarządzania danymi), Project Planner i Structural Professional Engineer (do zaawansowanych symulacji) pozwalają użytkownikom usprawnić projektowanie od fazy koncepcyjnej po produkcję.

Zgodnie z deklaracją złożoną podczas SolidWorks World 2019 wszystkie rozwiązania bazujące na chmurze staną się częścią portfolio 3Dexperience.Works, łącząc w ten sposób szeroki zakres funkcjonalności platformy 3Dexperience z łatwością korzystania z SolidWorks.

„Naszym celem nie jest wyłącznie rozwijanie oprogramowania SolidWorks, które branża doskonale zna i ceni, o nowe, bardziej zaawansowane funkcje, ale także jego integracja z chmurą za pośrednictwem 3Dexperience, jedynej dostępnej platformy oferującej prawdziwie holistyczne wrażenia cyfrowe. Umożliwiliśmy dostęp do naszego portfolio dostępnego na platformie, aby użytkownicy korzystali z możliwości 3Dexperience.Works” – mówi Gian Paolo Bassi, dyrektor generalny SolidWorks w Dassault Systèmes. „Dzięki temu organizacje dysponują środowiskiem i aplikacjami pozwalającymi w epoce przemysłowego renesansu znajdować nowe rozwiązania, wprowadzać innowacje, współpracować i produkować”.

„Od roku 2002 Omax używa aplikacji SolidWorks do projektowania podzespołów do najszybszych i najbardziej precyzyjnych w branży maszyn do cięcia wodą” – mówi Eric A. Beatty, starszy projektant układów mechanicznych w Omax Corporation. Firma Omax będzie używać oprogramowania SolidWorks 2020 do wprowadzania innowacji i doskonalenia maszyn oraz akcesoriów z technologią Waterjet. Pakiet ten oferuje rewolucyjne funkcje, doskonałą wydajność i możliwości współpracy w terenie, pozwalając tworzyć wartość wszystkim niezależnie od miejsca i posiadanego urządzenia.

Więcej informacji na temat nowej wersji rozwiązania można znaleźć w serwisie producenta.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.