Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 11.09.2019 08:29 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Forum Druku 3D po raz czwarty

Firma CadXpert zaprasza na kolejne Forum Druku 3D. Konferencja odbędzie się w Krakowie 8 października br.

Forum Druku 3D to – zdaniem organizatorów – najważniejsza konferencja w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii addytywnych oraz technologii skanowania 3D i modelowania 3D.

Już po raz czwarty przedstawiciele firm, zakładów przemysłowych oraz instytutów i uczelni spotkają się w Krakowie, aby poznać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii 3D. W tym roku Konferencja Forum Druku 3D odbędzie się 8 października w hali EXPO Kraków podczas targów Fastener Poland® i Kompozyt-Expo®.

„Wraz z rozwojem technologii addytywnych, materiałów i maszyn do druku poszerzają się obszary zastosowań tej innowacyjnej metody wytwarzania. Celem konferencji jest podsumowanie osiągnięć w branży druku 3D oraz zapowiedź dalszego rozwoju w kontekście profesjonalnych zastosowań. Zapraszamy do udziału specjalistów, którzy już stosują technologie przyrostowe oraz dla tych, którzy dopiero zamierzają korzystać z drukarek 3D i skanerów 3D w swojej pracy” – zaprasza Piotr Gurga, współwłaściciel CadXpert i jeden z pomysłodawców Forum Druku 3D.

Jak co roku w programie wydarzenia nie zabraknie tematów poświęconych skanerom 3D, które są doskonałym narzędziem cyfryzacji procesów produkcyjnych. Komplementarnym obszarem poruszanym w trakcie wystąpień będzie projektowanie 3D, w szczególności w zakresie projektowania, prototypowania i doskonalenia produktów.

Program imprezy obejmuje takie punkty jak:

  • merytoryczne wykłady prowadzone przez przedstawicieli firm i instytucji, które korzystają z technologii drukowania 3D i skanowania 3D,
  • praktyczne wskazówki przygotowane przez ekspertów,
  • opisy autentycznych wdrożeń i inspirujących zastosowań,
  • podsumowanie doniesień branżowych, zapowiedzi i trendy na 2020 rok,
  • możliwość udziału w targach elementów złącznych oraz w targach materiałów, technologii i wyrobów kompozytowych.

Spotkanie odbędzie się 8 października 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Expo Kraków (ul. Galicyjska 9). Udział w konferencji kosztuje 199 zł brutto i obejmuje wejściówkę na odbywające się równolegle targi Fastener Poland® i Kompozyt-Expo®.

Szczegółowe informacje o spotkaniu, w tym dokładny program konferencji, można znaleźć na stronach organizatora.

Serwis CAD.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.