Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 01.08.2019 08:43 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

3Dexperience w... Dassault Aviation

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że Dassault Aviation wykorzystuje platformę 3Dexperience w swoich działaniach.

Oprogramowanie używane jest do projektowania, opracowywania i tworzenia łańcucha wartości oraz zarządzania nim we wszystkich programach, w tym najnowszym, którego celem jest unowocześnianie i rozszerzanie rodziny odrzutowców klasy biznesowej o nazwie Falcon. Podejście platformowe zaowocowało w przypadku Dassault Aviation uzyskaniem pełnej kontroli nad projektowaniem jednostek, lepszą integracją procesów biznesowych oraz obniżeniem kosztów.

Dassault Aviation będzie korzystać z rozwiązań branżowych „Winning Concept”, „Program Excellence”, „Co-Design to Target”, „Ready for Rate”, „Build to Operate” i „Keep Them Operating”, bazujących na platformie 3Dexperience. Platforma ta stanowi zintegrowane środowisko aplikacji do projektowania 3D, analizy, symulacji i modelowania, które ułatwia dostęp do danych wszystkim działom Dassault Aviation od projektowania po konserwację. Poszczególne zespoły mogą ponownie wykorzystywać wiedzę, doświadczenia i najlepsze praktyki, a także lepiej współpracować nie tylko między sobą, ale także w relacjach z setkami partnerów i podwykonawców należących do łańcucha dostaw.

To kolejny etap rozpoczętego w 2018 roku planu transformacji cyfrowej Dassault Aviation z wykorzystaniem platformy 3Dexperience ukierunkowanego na optymalizację operacji firmy pod kątem cyklu życia produktów i usług, a także jakości i kosztów.

„W miarę postępu naszej transformacji cyfrowej platforma 3Dexperience pozwala opracować cyfrową i wieloprogramową strategię z ukierunkowaniem na wygodny dostęp do danych, zwłaszcza w kontekście zarządzania programami, zaopatrzenia i kontroli jakości” – mówi Jean Sass, główny dyrektor ds. IT w przedsiębiorstwie Dassault Aviation. „Wszyscy nasi partnerzy branżowi będą współpracować z klientami, wykorzystując w tym celu jedną platformę cyfrową. Finalnie będziemy mogli dostarczać klientom zupełnie nowe i innowacyjne wrażenia z podróżowania naszymi samolotami”.

„Platforma 3Dexperience jest przykładem kompleksowego podejścia do innowacyjności” – mówi David Ziegler, wiceprezes ds. lotnictwa i obrony w firmie Dassault Systèmes. „Zapewnia ona firmie Dassault Aviation zintegrowane technologie i funkcje pozwalające połączyć wszystkie elementy od fazy koncepcyjnej do operacyjnej, wykorzystywać rzeczywiste dane w świecie wirtualnym na potrzeby analizy i podejmowania działań, budować silne i dynamiczne łańcuchy dostaw, a także koordynować zastosowanie wiedzy, doświadczenia i procesów w zakresie projektowania kolejnych jednostek latających”.

Już od 50 lat odrzutowce Dassault Aviation z rodziny Falcon należą do najlepszych szerokokadłubowych samolotów dalekiego zasięgu. W 90 krajach użytkowanych jest ponad 2100 odrzutowców tego rodzaju. Jednostka Falcon nowej generacji będzie kontynuacją największych zalet wcześniejszych modeli, które charakteryzują się oszczędnością paliwa, niskim poziomem emisji dwutlenku węgla, wygodą oraz funkcjami związanymi z dalekim zasięgiem, i z powodzeniem zaspokoi całą gamę potrzeb związanych z podróżą.

Więcej szczegółów na temat działalności firmy Dassault Systèmes w branży lotniczej można znaleźć w jej serwisie WWW.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.