Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 26.07.2019 08:12 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

IronCAD i Strumis

Spółka TMSys powiadomiła o integracji oprogramowania IronCAD z rozwiązaniem dla producentów konstrukcji stalowych o nazwie Strumis.

Ciągłe doskonalenie procesów w przedsiębiorstwie, zwłaszcza w dużych firmach produkcyjnych, wymaga stosowania komputerowych systemów wspomagających prace projektowe oraz prace związane z przygotowaniem produkcji. Aby sprostać oczekiwaniom polskich inżynierów, IronCAD oraz Strumis nawiązały współpracę, dzięki której możliwa jest realizacja wspomnianych procesów.

Nowoczesne rozwiązania

Producent oprogramowanie IronCAD stara sie dostarczać rozwiązania do projektowania 3D ukierunkowane na użytkownika. Pozwala to projektantom zwiększać wydajność pracy związanej z modelowaniem 3D i opracowywaniem dokumentacji technicznej.

Moduł do projektowania konstrukcji stalowych

W systemie IronCAD w procesie projektowania konstrukcji stalowych wykorzystywana jest technika „Przeciągnij i upuść” (ang. Drag&Drop). Dzięki niej można wybrać z katalogów (bibliotek parametrycznych modeli 3D, generatorów, narzędzii funkcyjnych itd.) gotowe elementy i pozwolić oprogramowaniu odpowiednio je dostosować. Projektant ma tu do dyspozycji rozbudowaną bibliotekę generatorów modeli brył 3D zgodnych z normą ISO, DIN czy PN. Modele te są opisane według norm oraz według zasad wymiany danych pomiędzy współpracującymi systemami typu Strumis, ERP, PDM i inne. Program automatycznie skraca, wydłuża, docina pod odpowiednim kątem współtworzone komponenty do innych geometrii 3D. Wynikiem jest lista części z uwzględnieniem długości oraz kątów cięcia. System wyposażony jest w generator elementów złącznych (połączenia śrubowe i inne), który automatycznie dobiera zgodnie z normami typ śruby, długość, podkładki, nakrętkę, a także automatycznie generuje otwór przechodzący przez kilka części, które wchodzą w skład łączenia.

Integracja rozwiązań IronCAD i Strumis

Dzięki integracji programów można przenieść dane projektowe (dokładne zestawienie materiałowe) z systemu IronCAD za pośrednictwem plików Excela, które są importowane do apliakcji Strumis i dalej obrabiane pod kątem przygotowywania elementów do produkcji.

Program Strumis

Strumis to system do zarządzania informacją i produkcją. Jest to rozwiązanie klasy ERP/MRP, które jest przeznaczone dla firm z branży konstrukcji stalowych i uwzględnia jej specyfikę. Obecna wersja programu to efekt prawie 30-letniej pracy zespołu brytyjskich inżynierów i uwzględniania uwag użytkowników programu z całego świata.

Możliwości systemu Strumis pokrywają całą ścieżkę produkcyjną od importu modeli 3D, poprzez przewodniki produkcyjne, rejestrację czasu pracy, drukowanie etykiet aż po zarządzanie magazynem. Obejmują również plany cięcia: nesting profili oraz integrację z rozwiązaniem SigmaNEST do nestingu blach.

Więcej informacji na ten temat oraz wersję testową programu IronCAD można znaleźć na stronie dystrybutora.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.