Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 23.07.2019 08:05 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

DS kluczowym dostawcą PSA

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że koncern Groupe PSA uznał ją za kluczowego dostawcę.

Wyróżnienie to czyni Dassault Systèmes pierwszym i jedynym dostawcą oprogramowania dla globalnej sieci ośmiu tysięcy dostawców Groupe PSA, który został uznany za preferowanego cyfrowego partnera koncernu w kontekście transformacji cyfrowej.

Dzięki Dassault Systèmes jako preferowanemu partnerowi cyfrowemu Groupe PSA, obie firmy angażują się w długoterminową współpracę z zamiarem wdrożenia platformy 3Dexperience jako kluczowego elementu umożliwiającego innowacje w działalności całej grupy. Podobnie jak wielu innych uznanych producentów samochodów, także koncern Groupe PSA musi zmierzyć się z wyzwaniami technologicznymi oraz dotyczącymi zrównoważonego rozwoju w czasie gdy cała branża motoryzacyjna zaczyna koncentrować się na bardziej ekologicznych, zelektryfikowanych, autonomicznych i regulowanych rozwiązaniach mobilnych. Wymaga to nowych sposobów projektowania, opracowywania, testowania, wytwarzania i dostarczania innowacyjnych wrażeń użytkowych. Platforma 3Dexperience pozwala podejść do tego wyzwania kompleksowo, dzięki czemu poszczególne organizacje należące do koncernu mogą wspierać ten proces tworzenia wartości.

„Dostawcy odgrywają ważną rolę w naszych planach strategicznych ukierunkowanych na przystosowanie się do nadchodzących ograniczeń emisji dwutlenku węgla, zamianę silników spalinowych na elektryczne oraz przejście z pojazdów kierowanych na autonomiczne” – mówi Jean-Luc Perrard, główny specjalista ds. informatyki w koncernie Groupe PSA. „Firma Dassault Systèmes podziela naszą wizję dotyczącą  wydajności i innowacyjności. Wskazując ją jako preferowanego partnera w transformacji cyfrowej, możemy przygotować się na zmiany, które obejmą każdy etap produkcji pojazdów”.

Groupe PSA wykorzystuje platformę 3Dexperience od samego początku programu transformacji cyfrowej. Pozwoliła ona m.in. zwiększyć wydajność i poprawić współpracę między jednostkami badawczo-rozwojowymi, działami technicznymi i testowymi na całym świecie, co zapewniło Dassault Systèmes tytuł „Najlepszego dostawcy” w 2016 r. Łatwość obsługi platformy potwierdza fakt, że w ciągu roku od wdrożenia używa jej w pełni dwa tysiące pracowników OPLA, znajdującego się pod skrzydłami koncernu. Groupe PSA i Dassault Systèmes zamierzają współpracować przy kolejnych wdrożeniach, które poszerzą zakres wspomnianej transformacji i obejmą projekt ukierunkowany na zwiększenie zwinności i elastyczności produkcyjnej.

„Przez dziesięciolecia współpracy między Groupe PSA a Dassault Systèmes udało nam się wypracować prawdziwie partnerskie relacje i pomóc w przekształceniu koncernu w jeszcze silniejszego i bardziej innowacyjnego lidera rynku mobilności” – mówi Olivier Sappin, wiceprezes ds. transportu i mobilności w Dassault Systèmes. „Jako preferowany partner cyfrowy Groupe PSA, w najbliższych latach możemy wzmocnić nasze relacje i pomóc w realizacji ambitnego celu koncernu, jakim jest pełna elektryfikacja jego wszystkich pojazdów do roku 2025. Współczesna era mobilności wymaga rewolucji w sposobie myślenia, a platforma 3Dexperience pozwoli koncernowi wdrożyć tę rewolucję w życie”.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie firmy Dassault Systèmes.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.