Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 03.07.2019 09:10 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Siemens Opcenter

Firma Siemens Digital Industries Software poinformowała o udostępnieniu oprogramowania Siemens Opcenter™.

Opcenter to spójne portfolio programów do zarządzania operacjami produkcyjnymi (ang. Manufacturing Operations Management, MOM). Rozwiązanie łączy te produkty w jednym, zintegrowanym i gotowym do pracy w chmurze portfolio, ujednolicając je pod względem doświadczeń użytkowników, aby pomóc producentom w sprostaniu wymogom dotyczącym jakości i wydajności produkcji.

„Firmy przemysłowe muszą optymalizować operacje produkcyjne w interakcji z systemami inżynieryjnymi, automatyzacyjnymi i korporacyjnymi, aby wprowadzać innowacje i przeobrażać swoją działalność” – powiedział Greg Gorbach, wiceprezes Grupy Doradczej ARC.

Siemens Opcenter integruje funkcje MOM, w tym zaawansowane planowanie i harmonogramowanie, realizację produkcji, zarządzanie jakością i wydajnością, a także tworzenie receptur, specyfikacji i zarządzanie laboratorium. Nowe portfolio łączy produkty takie jak: oprogramowanie Camstar™, pakiet Simatic IT®, Preactor, pakiet badawczo-rozwojowy R&D Suite oraz QMS Professional wykorzystując synergie pomiędzy nimi. W całym portfolio Siemens Opcenter wdrożono interfejs użytkownika, który jest w pełni oparty na sieci, nowoczesny, spójny, adaptacyjny i wygodny. Jest to interfejs, który oferuje sytuacyjnie dostosowane doświadczenie użytkownika i usprawnia wdrażanie nowych funkcji czy dodatkowych komponentów, ułatwiając przy tym przeprowadzanie szkoleń.

Siemens Opcenter opiera się na paradygmacie rozszerzalności, który ułatwia wdrażanie, konfigurowanie, rozwijanie oraz integrację z innymi systemami w całym łańcuchu wartości, w tym zarządzanie cyklem życia produktu (PLM), planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz wprowadzanie rozwiązań w zakresie automatyzacji produkcji. Kompleksowe rozwiązania w zakresie mobilności pozwalają osiągnąć wysoką elastyczność operacyjną oraz korzystać z tych samych aplikacji na wielu inteligentnych urządzeniach. Cała oferta jest gotowa do przetwarzania w chmurze i może być wdrożona na miejscu, również w modelu hybrydowym, umożliwiając obniżenie kosztów technologii informatycznych oraz zapewniając elastyczną skalowalność. Siemens Opcenter w wyjątkowy sposób wspiera cyfrowe przedsiębiorstwo, ponieważ pozwala na wykorzystywanie cyfrowych bliźniaków do celów związanych z projektowaniem, produkcją i wydajnością.

Firma Siemens poinformowała również o nowej wersji portfolio systemów do realizacji produkcji Siemens Opcenter Execution (ang. Manufacturing Execution Systems, MES), wcześniej znanego jako Simatic IT oraz Camstar. Ulepszone wersje oprogramowania oferują nowe funkcjonalności, które koncentrują się na inteligentnych urządzeniach, mobilności oraz możliwościach integracji w celu optymalizacji przepływów danych i dostępności.

Więcej informacji na temat rozwiązania Siemens Opcenter można znaleźć na stronie producenta.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.