Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 12.06.2019 09:23 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

3Dexperience w laboratorium Renaulta

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że laboratorium LCI koncernu Groupe Renault wykorzystało platformę 3Dexperience.

Została ona zastosowana do integracji procesów projektowych z chmurą i tworzenia eksperymentalnego pojazdu elektrycznego Renault EZ-FLEX, który ma ułatwić zrozumienie kwestii związanych z realizacją ostatniego etapu dostaw w miastach przyszłości.

Badacze z LCI (Cooperative Innovation Laboratory) korzystali z rozwiązania branżowego Electro Mobility Accelerator, opartego na platformie 3Dexperience. Projektanci, inżynierowe, architekci systemów, analitycy finansowi, marketerzy i inni członkowie zespołu, a także partnerzy zewnętrzni i dostawcy, mogli korzystać z dobrodziejstw sieci wirtualnej zapewniającej wysoki poziom innowacyjności oraz bezpieczeństwo współpracy, projektowania i prac inżynierskich w czasie rzeczywistym. Członkowie zespołu mogli m.in. przeglądać i weryfikować propozycje związane z estetyką pojazdu, a także jego wymagania techniczne, analizować trendy rynkowe oraz łatwo zarządzać projektem przy użyciu zasobów 3D, takich jak rzeczywistość wirtualna, eksplorowanie zebranych danych i bliźniacza kopia cyfrowa pojazdu.

„Platforma 3Dexperience umożliwia tworzenie cyfrowych narzędzi do współpracy dla branży motoryzacyjnej, których możliwości wykraczają poza zwykłe projektowanie” – mówi Laurence Montanari, starszy kierownik ds. innowacyjności i dyrektor projektu EZ-FLEX w koncernie Groupe Renault. „W ramach prac nad wirtualnym projektem pojazdu Renault EZ-FLEX przetestowaliśmy możliwości platformy pod kątem efektywności współpracy między poszczególnymi interesariuszami, w tym inżynierami, projektantami i specjalistami ds. marketingu. Wersja oparta na chmurze, w standardowej konfiguracji pozwoliła nam wypróbować zupełnie nową strategię „testuj i ucz się” z wykorzystaniem menedżerów pulpitów, zaawansowanych funkcji renderowania realistycznych obrazów, monitorowania dostaw w strefach miejskich oraz wirtualnej wizualizacji przy użyciu zestawu słuchawkowego i bez konieczności transferu lub przetwarzania danych”.

Dynamiczny rozwój e-handlu generuje popyt na rozwiązania skracające czas dostawy dóbr. Pojazd autorstwa LCI, stworzony z myślą o realizacji ostatniego etapu dostaw, jest swego rodzaju eksperymentem w dziedzinie inteligentnych rozwiązań modułowych do załadunku, transportu i rozładunku towarów w strefach miejskich z wykorzystaniem elektrycznych systemów mobilnych.

„Przyszłością koncernów motoryzacyjnych nie jest tylko produkcja pojazdów umożliwiających przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Muszą one także zacząć tworzyć zupełnie nowe wrażenia użytkowe związane z mobilnością, które odmienią nasze życie” – mówi Olivier Sappin, wiceprezes ds. transportu i mobilności w Dassault Systèmes. „Startupy i nowi gracze na rynku działają prężnie i nie muszą korzystać z przestarzałych systemów, dlatego mogą rzucić wyzwanie największym koncernom. Podejście platformowe pozwala zespołowi LCI wykorzystać wiedzę i doświadczenie w pracy nad projektami umożliwiające wprowadzanie nowych modeli biznesowych”.

Więcej szczegółów na temat rozwiązań Dassault Systèmes wspierających branżę można znaleźć w serwisie firmy.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.