Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 17.05.2019 08:48 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

3Dexperience w Alstomie

Dassault Systèmes dostarczy firmie Alstom platformę 3Dexperience, aby pomóc przyspieszyć dostawę 150 zindywidualizowanych pociągów.

Mają być one przeznaczone dla włoskiego przewoźnika kolejowego, firmy Trenitalia, należącej do Ferrovie dello Stato. Projekt zapoczątkuje nowe wirtualne doświadczenie produktowe w branży kolejowej.

Alstom korzysta z zaawansowanych aplikacji do tworzenia wizualizacji 3D wchodzących w skład rozwiązania Virtual Garage. Pozwalają one prezentować wirtualne, a przy tym realistyczne modele składów kolejowych dostosowanych do potrzeb Trenitalia w zakresie przewozów regionalnych i podmiejskich. Trenitalia może wizualizować i konfigurować w czasie rzeczywistym niezwykle szczegółowe modele w pełni wyposażonych składów przed rozpoczęciem budowy składów. Pozwala to wypróbować m.in. różne długości wagonów, kształt siedzeń i rozmieszczenie wieszaków rowerowych, a także dostosować kolorystykę, materiały wykończeniowe, rozmieszczenie logotypów i naklejek. Alstom jest w stanie zagwarantować, że dostarczone pociągi będą zgodne ze specyfikacją zatwierdzoną przez klienta w środowisku wirtualnym, zamiast polegać na dokumentacji i prototypach fizycznych.

„Gdy firma Trenitalia postanowiła zapewnić podróżnym wygodniejsze, bardziej przestronne i bezpieczniejsze składy, zdecydowaliśmy się wyjść poza nasze standardowe procesy projektowo-inżynieryjne” – mówi Luigi Lugaro, kierownik projektu PLM & I4.0 Italy w firmie Alstom. „Firma Dassault Systèmes pozwala nam sprostać rosnącym wyzwaniom w zakresie mobilności, oferując pierwszy na rynku konfigurator składów kolejowych, który będzie używany na poziomie przemysłowym w sektorze kolejowym”.

Po pełnym skonfigurowaniu cyfrowej wersji składu kolejowego, funkcje pakietu Virtual Garage, które już zmieniły konfigurację produktu, salony sprzedaży i eventy dla segmentu motoryzacyjnego, konwertują dane projektowe i inżynieryjne na zasoby graficzne wysokiej jakości, które mogą zostać wykorzystane przez Trenitalia na potrzeby kampanii sprzedażowych i marketingowych.

„Zastosowanie naszej platformy 3Dexperience w sprzedaży i marketingu branży kolejowej jest kolejnym ważnym krokiem w kierunku skracania dystansu między światem rzeczywistym i wirtualnym” – mówi Olivier Sappin, wiceprezes ds. transportu i mobilności w Dassault Systèmes. „Możliwość obcowania z produktami wirtualnymi oferuje firmom, takim jak Alstom i Trenitalia, elastyczność i zwrotność w zakresie tworzenia zróżnicowanych wrażeń użytkowych w dobie gospodarki cyfrowej”.

Więcej informacji na temat rozwiązań firmy Dassault Systèmes przeznaczonych dla branży transportu i komunikacji można znaleźć w serwisie przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.