Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 20.12.2018 08:27 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

IQMS częścią DS

Dassault Systèmes ogłosiło ostateczną umowę nabycia za 425 milionów dolarów producenta oprogramowania ERP dla przemysłu, firmy IQMS.

Dzięki przejęciu spółki z siedzibą w Kalifornii, Dassault Systèmes rozszerza swoją platformę 3Dexperience dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych, które chcą zaangażować się w cyfrową transformację swoich operacji.

Oprogramowanie firmy IQMS – EnterpriseIQ dostępne on-premise i WebIQ oferowane w modelu SaaS – oferuje przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw przemysłowych funkcje do zarządzania ekosystemem biznesowym, integrując cyfrowo obsługę zamówień, planowanie, produkcję i procesy dostawy w czasie rzeczywistym. Poprzez integrację rozwiązań IQMS z platformą 3Dexperience w chmurze Dassault Systèmes chce zapewnić producentom przystępne cenowo rozwiązanie, które poprawi współpracę, wydajność produkcji i sprawność biznesową, co ma im pomóc w sprostaniu wymaganiom klientów. Firmy te, z których wiele korzysta już z rozwiązania SolidWorks, uzyskają również elastyczność niezbędną, aby szybko zwiększać skalę działania wraz z rozwojem. Przedsiębiorstwa produkcyjne mogą jednocześnie wykorzystać nowe możliwości biznesowe, oferując swoją wiedzę i usługi związane z produkcją dużej społeczności projektantów i inżynierów na platformie 3Dexperience Marketplace Dassault Systèmes.

„Nie możemy dłużej postrzegać branży jako zbioru czynników produkcji, ale jako proces tworzenia wartości. Ta wizja dotyczy nie tylko rewolucyjnych startupów czy firm o ugruntowanej pozycji, ale także setek tysięcy producentów, których części i komponenty są integralną częścią rozwoju nowych doświadczeń konsumenckich” – powiedział Bernard Charlès, wiceprzewodniczący rady nadzorczej i prezes Dassault Systèmes. „IQMS kultywuje gruntowną znajomość branży i potrzeb firm produkcyjnych. Łączymy się z IQMS, aby tworzyć nowe kategorie rozwiązań biznesowych, które rozszerzają naszą ofertę dla firm podobnych do tych, korzystających z SolidWorks. Te firmy potwierdzają fenomen platformy i rozwijają się w dobie renesansu przemysłu”.

Rynek ERP dla producentów jest szacowany na 5 miliardów dolarów, z roczną stopą wzrostu od 7 do 8% do roku 2023. Konwergencja zróżnicowanych technologii cyfrowych zmienia każdy aspekt działalności przemysłowej. 250 tysięcy małych i średnich producentów na świecie powinno przyjąć i zoptymalizować nowe sposoby wytwarzania i prowadzenia działalności gospodarczej poprzez cyfrową transformację, aby wprowadzić innowacje i przyspieszyć ich rozwój na coraz bardziej konkurencyjnym, globalnym rynku.

„Od lat nasza firma angażuje się w osiąganie sukcesów przez naszych klientów produkcyjnych. Dostarczamy kompleksowy system ERP dla branży produkcyjnej, stworzony specjalnie dla średnich producentów z szerokim wsparciem i usługami edukacyjnymi, które przyniosły nam uznanie w wielu branżach, raportach i licznych nagrodach biznesowych” – powiedział Gary Nemmers, prezes i dyrektor generalny IQMS. „Jako część Dassault Systèmes możemy podjąć kolejne kroki, aby zapewnić klientom nowe możliwości poprawy efektywności operacyjnej, a także uzyskania globalnego zasięgu”.

Dassault Systèmes pomoże poszerzyć bazę klientów IQMS, wykorzystując swoją silną pozycję na rynku SMB dzięki oprogramowaniu SolidWorks, aplikacjom dostarczanym i wspieranym przez globalną sieć partnerską Professional Solutions.

„W Westfall Technik koncentrujemy się na innowacjach, projektowaniu i stosowaniu najlepszych praktyk produkcyjnych” – powiedział Brian Jones, założyciel Westfall Technik, Inc. „Łączenie atutów IQMS i Dassault Systèmes to rodzaj innowacji, jaki lubimy obserwować u naszych partnerów. Potencjał IQMS w działaniach produkcyjnych i Dassault Systèmes pod względem projektowania i cyfrowej transformacji jest doskonałym połączeniem dla Westfall Technik. Obecnie używamy IQMS i SolidWorks w wielu lokalizacjach. Z niecierpliwością czekamy na to nowe partnerstwo”.

Rozwiązania IQMS są używane przez 1000 klientów, głównie z USA, których 2000 zakładów produkcyjnych w 20 krajach produkuje rozwiązania dla branż: motoryzacyjnej, urządzeń przemysłowych, urządzeń medycznych, towarów konsumpcyjnych i dóbr szybkozbywalnych. Klientami są Westfall Technik, KKSP Precision Machining, AMA Plastics, Donnelly Custom Manufacturing, FlowBelow Aero Inc., Global Interconnect, Inc., Jabil Packaging Solutions, Schnipke Precision Moulding, Steinwall Inc., Scientific, Inc., Sturgis Molded Products, Tribar oraz Ventura Manufacturing Inc. Przychody IQMS za rok 2017 wyniosły około 56 milionów USD.

Transakcja zakupu IQMS zostanie sfinansowana gotówką. Operacja ta podlega zwykłym warunkom, w tym zgodom organów antymonopolowych w Stanach Zjednoczonych. Zamknięcie transakcji planowane jest na początek 2019 roku. Przedsiębiorstwo Dassault Systèmes korzystało z doradztwa firm Goldman Sachs i Mintz Levin, IQMS korzystał z pomocy firm Harris Williams i Weil Gotshal & Manges.

Więcej informacji na temat działalności Dassault Systèmes można znaleźć w serwisie przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.