Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 29.10.2018 06:29 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

NX Next Release i CAMdivision

Spółka CAMdivision została włączona do programu NX EAP (Early Adopter/Access Program).

To specjalny program firmy Siemens Industry Software – producenta oprogramowania NX – w którym testowane są nowe rozwiązania z obszaru CAx/PLM zanim trafią do użytkownika końcowego.

Obecnie jest intensywnie testowana kolejna wersja NX (następca NX 12), która ukaże się w przyszłym roku. Niestety, nie wolno publikować żadnych informacji na temat nowych możliwości aplikacji, dlatego CAMdivision nie może podzielić się jakimikolwiek nowościami.

Rozwój kolejnych wersji NX na przestrzeni ostatnich lat

CAMdivision zostało włączone do programu jako największy partner handlowy Siemens Industry Software w Polsce. W wdrożeniach specjalistycznych aplikacji typu NX Mold (formy wtryskowe), NX Progressive (tłoczniki), NX CAM Robotics (roboty frezujące i spawające), NX CMM (maszyny pomiarowe) firma posiada ponad 90% udziału w rynku pakietów Siemensa.

W portfolio ma już też pierwsze unikatowe wdrożenia pakietów NX Additive Manufacturing (techniki przyrostowe) w obszarze druku 3D metalu (NX CAM Multi-Axis Metal Deposition) i tworzyw sztucznych (NX CAM & HP MultiJet Fusion).

NX CAM & Multi-Axis Deposition na 5-osiowej maszynie HERMLE ze sterowaniem Sinumerik

„To niezwykłe jak szybko do poszczególnych pakietów NX CAD/CAE/CAM zostały zaimplementowane zupełnie nowe techniki modelowania, weryfikacji i wytwarzania związane z szeroko pojętym procesem Industry 4.0” – powiedział  Artur Bielicz prezes CAMdivision Sp. z o.o. „Ponad 10 lat temu, gdy zakładaliśmy CAMdivision i rozpoczynaliśmy współpracę z Siemens PLM Software w obszarze NX CAM, zainicjowaliśmy pierwsze w Polsce spotkanie z cyklu „NX CAM Forum”, na których spotkali się specjaliści z całej Europy by dzielić się doświadczeniami z obszaru CAM. Takie spotkanie odbyło się również we Wrocławiu w 2011 roku i było dla nas ciekawym doświadczeniem i spotkaniem z tymi niezwykłymi ludźmi, którzy tworzą to oprogramowanie i wdrażają je na co dzień”.

CAMdivision zaprasza do śledzenia swojego bloga technologicznego, na którym można się spodziewać w najbliższym czasie wielu interesujących informacji technicznych o środowisku NX.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.