Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 02.10.2018 12:50 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

HomeByMe

Firma Dassault Systèmes wprowadziła dwie nowe aplikacje HomeByMe, które wspomagają proces projektowania wnętrz przy użyciu funkcji VR i AR.

Konsumenci coraz częściej sięgają po zaawansowane technologie cyfrowe, dokonując spersonalizowanych zakupów, dlatego sklepy oferujące dodatki wykończenia wnętrz potrzebują nowych sposobów na ich zaangażowanie. Platforma HomeByMe zapewnia obecnie jedno wirtualne doświadczenie w zakresie zmiany aranżacji domowych wnętrz, które jest bezpłatne dla konsumentów i umożliwia im przeniesie się z interaktywnej konfiguracji 3D do niezwykle angażującej i wciągającej wirtualnej rzeczywistości.

Konsumenci mogą tworzyć, wizualizować i realizować wybrane przez siebie aranżacje wnętrz, zanim przejdą do rzeczywistych zakupów, projektów czy prac remontowych. Z kolei sprzedawcy, architekci czy dekoratorzy wnętrz mogą lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby, uzyskać przewagę konkurencyjną i uatrakcyjnić swoją ofertę.

Aplikacje HomeByMe składają się z aplikacji:

  • Home Experience AR Experience: użytkownicy mogą z łatwością projektować swoje przyszłe wnętrza za pomocą modeli 3D oraz zgodnych z rzeczywistą skalą markowych mebli w rozszerzonej rzeczywistości. Użytkownicy iPada lub iPhone'a 6S, a także nowszych modeli lokują swoje urządzenie w miejscu, w którym chcą wstawić interesujący ich obiekt i poruszają urządzeniem tak, aby mógł on wykryć powierzchnie ścian i podłogi. Po zapoznaniu się z katalogiem zarówno mebli, jak i dodatków, dzięki aplikacji klienci mogą lokować je w czasie rzeczywistym w dowolnie wybranym miejscu, przestawiać, obracać i aranżować we wnętrzu w dowolny sposób. Za pomocą jednego kliknięcia użytkownicy mogą dokonywać zakupu wybranych produktów w sklepie internetowym lub dzielić się swoimi projektami wnętrz z bliskimi, a także spcjalistami, w celu uzyskania ich opinii i rekomendacji.
  • HomeByMe VR Experience: po utworzeniu projektu przy wykorzystaniu rozwiązań do planowania HomeByMe i wybraniu własnego wystroju wnętrza użytkownicy mogą przenieść się w przestrzeń i poczuć tak, jakby tam fizycznie byli, dzięki zestawowi słuchawkowemu wirtualnej rzeczywistości. W tym realistycznym środowisku wirtualnym mogą odkrywać swoje meble i różne opcje dekoracyjne w rzeczywistym rozmiarze, przestawiać je, jak również sami mogą przemieszczać się po aranżowanej przestrzeni, aby móc uzyskać rzeczywistą perspektywę produktów wybranych w wirtualnym świecie.

Więcej informacji na temat platform HomeByMe można znaleźć na stronach producenta.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.