Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 01.10.2018 14:12 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

VoluMill w ZW3D

Moduł VoluMill został udostępniony w wersji współpracującej ze środowiskiem ZW3D.

Wiadomość ta powinna zainteresować przede wszystkim osoby, które korzystają z rozwiązania do przygotowywania obróbki CAM lub przymierzają się do zakupu licencji. Najważniejszymi korzyściami wynikającymi z zastosowania dodatku są wydłużenie czasu pracy narzędzia oraz szybszy proces obróbki materiału.

Lepsze frezowanie

Frezowanie HSM (ang. High Speed Miling) polega na wykonywaniu obróbek z dużymi posuwami przy jednoczesnym wykorzystaniu jak największej długości roboczej danego narzędzia. Do wykonania takiej operacji potrzebna jest odpowiednia technologia, którą w ZW3D zapewnia właśnie moduł VoluMill.

Frezowane ze stałym kątem opasania narzędzia

Narzędzie podczas obróbki styka się z materiałem, kąt styku nazywany jest stałym kątem opasania narzędzia. W klasycznych obróbkach jest on zmienny, co prowadzi do nierównomiernego obciążenia narzędzia. Dzięki dodatkowi VoluMill kąt opasania w całym zakresie obróbki jest stały i zależny od parametrów technologicznych wybranych w operacji. Zapewnia to płynną, gładką ścieżkę bez ostrych zmian kierunków poruszania się narzędzia. Dodatkowo narzędzie jest stale obciążone w całym zakresie obróbki, dzięki czemu jest mniej zużywane – przekłada się to bezpośrednio na jego żywotność. Oprócz tego czas wykonania operacji ulega znacznemu skróceniu, ponieważ można frezować ze znacznie większymi prędkościami.

Moduł technologiczny

Zintegrowany moduł technologiczny może automatycznie dobrać parametry prędkości, posuwów, grubości wióra czy kroku w dół w zależności od tego, na czym zależy użytkownikowi. Są one uzależnione są między innymi od kształtu narzędzia, rodzaju obróbki, rodzaju materiału czy jego twardości. Łatwość definicji i intuicyjność pozwala na szybkie generowanie poprawnych z punktu widzenia technologii ścieżek narzędzia.

Korzyści z zastosowania VoluMill w środowisku ZW3D:

  • redukcja czasu trwania operacji do 70%,
  • redukcja czasu programowania do 30%,
  • wydłużony czas pracy narzędzia do 800%,
  • automatyczny dobór parametrów obróbki dzięki modułowi technologicznemu,
  • intuicyjne programowanie CAM.

Przykład wykorzystania rozwiązania przy obróbce detalu z aluminium 6061:

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w serwisie dystrybutora rozwiązania.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.