Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 27.09.2018 19:34 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

XVI konferencja firmy SolidExpert

Kolejna, XVI już edycja konferencji organizowanej przez firmę SolidExpert odbędzie się już za miesiąc.

Tegoroczne wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem „Rozwiązania dla przemysłu”. 26 października w Krakowie uczestnicy spotkania będą mogli posłuchać prelekcji nie tylko na temat nowości programowych, ale również rozwiązań optymalizujących pracę przedsiębiorstw. W programie spotkania znalazły się prezentacje poruszające tematykę zarządzania, nowych technologii oraz rozwiązań sprzętowych, w tym automatyzujących pracę przedsiębiorstw. XVI Konferencja SolidExpert to wydarzenie nastawione na merytorykę, podczas którego konstruktorzy, specjaliści ds. IT oraz managerowie i pracownicy najwyższego szczebla powinni znaleźć interesujące ich tematy.

Tematyka XVI Konferencji SolidExpert – Rozwiązania dla przemysłu

Merytoryczne i zróżnicowane – tak zdaniem organizatorów można określić tematy, które zostaną poruszone w trakcie konferencji. Podczas spotkania będzie miała premierę najnowsza wersja oprogramowania SolidWorks. Poza nowościami w istniejących rozwiązaniach zaprezentowane zostaną takie rozwiązania jak: SolidWorks CAM, SolidWorks PDM czy SolidWorks xDesign.

W ramach specjalnego panelu organizator przedstawi też rozwiązania umożliwiające optymalizacje procesu przygotowania produkcji, zarządzanie zmianą oraz projektami w oparciu o system klasy ERP – Microsoft Dynamics NAV.

Nie zabraknie również prezentacji oprogramowania firmy SolidExpert, pokazane zostaną też rozwiązania sprzętowe i technologiczne wspierające pracę indywidualnych konstruktorów i całych firm, a także gwarantujące bezpieczeństwo gromadzonych danych. Podczas konferencji będzie się można dowiedzieć, dlaczego warto w nie inwestować.

Konkurs projektowy SolidWorks – Modelmania

Oprócz nagród za aktywność podczas konferencji będzie można sprawdzić swoje umiejętności techniczne podczas Modelmanii i tym samym zawalczyć o cenne nagrody. Tradycją wydarzenia jest przygotowanie modelu przewodniego konferencji. W tym roku będzie to frezarka, którą pracownicy firmy SolidExpert zaprojektowali w SolidWorks, a następnie własnoręcznie zbudowali. Na jej przykładzie zaprezentowane zostanie wykorzystanie rozwiązań SolidWorks, SolidWorks CAM i CAMWorks podczas jej powstawania, zaś uczestnicy konferencji będą mogli zobaczyć, jak maszyna działa w praktyce.

Nie zabraknie również sekcji poświęconej edukacji oraz współpracy ze startupami. SolidExpert współpracuje z kołami naukowymi, młodymi przedsiębiorcami oraz instytucjami badawczymi. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną efekty tej współpracy w postaci ciekawych projektów tj. motocykli czy pojazdów elektrycznych. Co więcej, uczestnicy wydarzenia będą mogli do nich wsiąść, zrobić zdjęcie i zadać pytania ich autorom.

Pełny harmonogram konferencji jest dostępny na jej stronie.

Nowe kontakty biznesowe, cenne doświadczenie

W strefie partnerów nie zabraknie stanowisk firm współpracujących z SolidExpertem, które zaprezentują swoją ofertę. XVI Konferencja SolidExpert to świetna okazja do spotkania z parterami lub nawiązania nowych kontaktów biznesowych z uczestnikami wydarzenia. Ze względu na planowaną tematykę konferencji, pojawią się tutaj przedstawiciele polskich firm z wielu różnorodnych gałęzi przemysłu.

Bardzo ważny jest klimat i otoczenie konferencji. W tym roku SolidExpert zadbał o nową lokalizację wydarzenia, którą jest Stara Zajezdnia Kraków – historyczne miejsce zlokalizowane na żydowskim Kazimierzu, w którym aktualnie znajduje się browar.

W oczekiwaniu na tegoroczną edycję konferencji organizatorzy zachęcają do do obejrzenia relacji z zeszłorocznej edycji wydarzenia.

Szczegóły na ten temat, a także regulamin i formularz rejestracyjny XVI Konferencji SolidExpert znajdują się na stronie wydarzenia. Do 30 września obowiązuje niższa cena za udział w konferencji.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.