Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 09.07.2018 11:32 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Rozwiązania Siemensa w TAI

Turkish Aerospace Industries wybrało firmę Siemens jako dostawcę technologii do przekształcania cyfrowego przedsiębiorstwa.

Zgodnie z ogłoszeniem wydanym na ceremonii w Ankarze w Turcji przedsiębiorstwo Turkish Aerospace Industries wybrało technologię firmy Siemens PLM Software, aby wdrożyć kompletnego cyfrowego bliźniaka w przedsiębiorstwie produkcyjnym firmy. Turkish Aerospace Industries stało się tureckim centrum technologicznym w zakresie projektowania, rozwoju, modernizacji, produkcji, integracji i wspomagania cyklu życia zintegrowanych systemów lotniczych, od platform powietrznych ze stałymi i obrotowymi wiropłatami do bezzałogowych statków powietrznych (UAV) i satelitów. Przedłużając partnerstwo na kolejne 11 lat, Turkish Aerospace Industries planuje wdrożyć szeroką gamę oprogramowania najnowszej cyfrowej platformy innowacji firmy Siemens, w tym portfolio Teamcenter®, oprogramowanie NX™, rozwiązanie Simcenter™ i portfolio Tecnomatix®, co przyspieszy realizację złożonych programów, zmniejszy fizyczne prototypowanie i zaoszczędzi cenny czas dotarcia na rynek.

„Dzięki oprogramowaniu firmy Siemens będziemy w stanie stworzyć cyfrowego bliźniaka naszych produktów i zastosować na nim symulacje inżynieryjne” – powiedział Temel Kotil, prezes i dyrektor generalny Turkish Aerospace Industries. „Turkish Aerospace Industries dostrzega ekscytujące możliwości w zakresie projektowania i wytwarzania naszych rodzimych produktów, co jest możliwe dzięki infrastrukturze przemysłowej zapewnionej przez Siemensa”.

W obliczu rosnących wyzwań na obecnym rynku, w tym coraz bardziej złożonych programów, zmieniających się priorytetów klientów, większej konkurencji i większych wymogów prawnych firmy z branży lotniczej i obronnej, takie jak Turkish Aerospace Industries, muszą kontynuować innowacje, aby osiągnąć sukces. Aby utrzymać pozycję lidera w branży, Turkish Aerospace Industries wymaga kompleksowej strategii cyfrowej innowacji, która umożliwia tworzenie obszernych i precyzyjnych modeli cyfrowych produktów i operacji produkcyjnych. Te cyfrowe bliźniaki zapewniają szczegółowy wgląd we wszystkie aspekty podejmowania decyzji dotyczących rozwoju produktów i operacji produkcyjnych. Turkish Aerospace Industries postrzega Siemensa jako lidera w dziedzinie digitalizacji i innowacji posiadającego odpowiednią technologię i wizję dostosowaną do swoich celów, aby przyspieszyć rozwój, zoptymalizować produkcję i wykorzystać wiedzę uzyskaną z operacji na produktach i instalacjach w celu poprawienia przyszłych wyników.

„Umowa z firmą Siemens PLM Software pomoże w szybkiej realizacji bieżących projektów Turkish Aerospace Industries i zapewni bezpieczeństwo danych o produktach” – dodał Kotil. „Nasze partnerstwo ma na celu skrócenie czasu wprowadzania naszych projektów na rynek. Dlatego też nasza firma będzie dostarczać produkty klientom w krótszym czasie. Różne grupy pracujące nad tym samym projektem będą mogły pracować na tych samych danych. Dzięki temu działania projektowe i produkcyjne zostaną zsynchronizowane, a błędy produkcyjne mogą zostać zredukowane”.

„Turkish Aerospace Industries szybko stało się liderem na rynku lotniczym i obronnym, a wdrożenie cyfrowego bliźniaka w zakresie projektowania, produkcji i wydajności systemów tylko pomoże zwiększyć konkurencyjność firmy” – powiedział Tony Hemmelgarn, prezes i dyrektor generalny firmy Siemens PLM Software. Korzystanie ze zintegrowanej cyfrowej platformy innowacyjności pomoże w przeprowadzaniu badań i weryfikacji wydajności systemu na wcześniejszym etapie produkcji, zmniejszając fizyczne prototypowanie i oszczędzając czas oraz błędy. Zastosowanie zoptymalizowanego procesu produkcyjnego ostatecznie pomoże Turkish Aerospace Industries dostarczać bardziej innowacyjne i niezawodne rozwiązania klientom śmigłowców, UAV i samolotów”.

Więcej informacji na temat rozwiązań Siemensa dla przemysłu lotniczego i obronnego można znaleźć na internetowej stronie przedsiębiorstwa.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.