Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 05.07.2018 18:13 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Wizualizacja w środowisku VR

Projektowanie w trójwymiarze to istotna część procesu produkcji, ale w miarę jak sprzęt staje się coraz bardziej złożony, projekty są coraz trudniejsze do zwizualizowania.

W tej sytuacji wiele organizacji decyduje się na wybór rozwiązań ze sfery wirtualnej rzeczywistości, aby projekty dało się tworzyć szybciej i bardziej realistycznie. Przed podobnym wyzwaniem stanęła firma BluePrint Automation (BPA), światowy lider w automatyce pakowania, który tworzy niestandardowe maszyny pakujące dla branży spożywczej. Modele CAD opracowywane przez firmę, które były wcześniej tworzone w celu zobrazowania mechaniki, stały się prawie niemożliwe do produktywnego zwizualizowania zarówno dla samego BPA, jak ich klientów przedsiębiorstwa.

W tym momencie BPA zwróciło uwagę na możliwości wirtualnej rzeczywistości, adaptując otwarte rozwiązanie AMD  typu „CAD-to-VR”. Dzięki stacjom roboczym napędzanym przez wydajne karty graficzne Radeon Pro WX 9100 firma mogła skorzystać w pakiecie SolidWorks z narzędzia AMD Radeon ProRender Game Engine Importer i środowiska Unreal Engine, aby zwizualizować złożone modele CAD w czasie rzeczywistym i to w warunkach wirtualnej rzeczywistości.

Zastosowanie tego rozwiązania opłaciło się BPA, ponieważ:

  • Dzięki renderingowi projektów w VR można było wirtualnie wizualizować maszynę, animować działanie mechanizmów i testować jej ergonomię. Tym samym można było dokładnie przyjrzeć się całej inżynierii zanim urządzenie w ogóle powstało i zaczęło cokolwiek produkować, oszczędzając czas i pieniądze.
  • Dzięki modelom w VR inżynierowie firmy mogli przebadać kluczowe parametry operacyjne i serwisowe jeszcze w fazie projektowej.
  • Klienci BPA również mogli opiniować rozwiązania jeszcze w fazie projektowej, zanim jakiekolwiek narzędzie fizycznie powstało.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na blogu AMD.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.

Blender. Architektura i projektowanie. Wydanie II
Piotr Chlipalski

Cena: 89.00 zł
Promocja: 66.75
kup na helion.pl
CATIA. Podstawy modelowania i zapisu konstrukcji
Wojciech Skarka, Andrzej Mazurek

Cena: 69.00 zł
Promocja: 51.75
kup na helion.pl
AutoCAD 2018 PL
Andrzej Pikoń

Cena: 129.00 zł
Promocja: 96.75
kup na helion.pl