Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 29.06.2018 15:56 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Nowa generacja środowiska druku

Gdy używana dotychczas w naszym biurze drukarka ma już swoje najlepsze lata za sobą, jej eksploatacja staje się zbyt droga i z upływem czasu coraz bardziej kłopotliwa, a koszty i niewygoda związana z koniecznością korzystania z usług firm zewnętrznych są nie do przyjęcia, pora rozejrzeć się za nowym rozwiązaniem zapewniającym odpowiednią jakość, szybkość i bezpieczeństwo wydruku za nieduże pieniądze.

Trudno chyba znaleźć osobę, która nie miałaby problemów z drukowaniem dokumentacji projektowej, preprintów, katalogów czy ofert. Niemal każdemu zdarzyło się zawalić jakiś termin lub zarwać noc przez sprawiające ciągłe problemy urządzenie drukujące. Zacinający się papier, pogniecione kartki, smugi, niedodrukowane strony, kłopoty z tuszem lub tonerem, czy wreszcie szef wściekły z powodu konieczności ponownego uzupełnienia materiałów eksploatacyjnych – ta lista zdaje się nie mieć końca. Tylko... po co właściwie się tak męczyć?

Lepiej zainwestować w profesjonalne urządzenie precyzyjnie dostosowane do naszych potrzeb. Na rynku dostępnych jest sporo rozwiązań zapewniających możliwość monochromatycznego i kolorowego druku w formacie A3, większość z nich ma jednak jakieś wady. Zwykle są nimi niewystarczająca szybkość działania i zbyt słaba jakość, a niemal zawsze – wysokie koszty eksploatacji w przeliczeniu na stronę.

Mając to na uwadze, warto przyjrzeć się urządzeniom HP, zapewniającym możliwość szybkiego i dokładnego druku w czerni i kolorze przy użyciu technologii laserowej oraz w kolorze w technologii atramentowej. Szczególnie nowym liniom urządzeń HP A3: HP LaserJet A3 oraz HP A3 PageWide Pro.

HP LaserJet A3 to linia laserowych urządzeń wielofunkcyjnych umożliwiających monochromatyczne i kolorowe drukowanie, kopiowanie, skanowanie oraz faksowanie materiałów o maksymalnym formacie A3. Korzystając z modeli należących do serii E778xx lub E725xx, nie trzeba już iść na żadne ustępstwa w kwestii wielkości czy jakości wydruków, nie trzeba się też szczególnie martwić terminami – dzięki wysokiej wydajności drukowania i skanowania (odpowiednio nawet do 35 i do 120 stron na minutę – zależnie od wersji urządzenia), szybkiej gotowości do rozpoczęcia pracy, jak i skróconym do minimum przerwom konserwacyjnym można mieć pewność, że nawet z największymi zadaniami zdąży się na czas.

Nie bez znaczenia są tu również takie cechy jak wygoda użytkowania i bezpieczeństwo. Pierwsze zapewnią duże podajniki papieru (nawet na 3140 arkuszy do druku i 250 do skanowania), możliwość dołączania opcjonalnego wyposażenia wykańczającego (moduły zszywające i układające, tworzące broszury, dziurkujące itd.), funkcje bezpośredniego wysyłania skanów za pośrednictwem poczty elektronicznej i do witryny SharePoint, opcjonalna funkcja OCR czy dotykowy panel sterujący z kolorowym wyświetlaczem LCD (niektóre modele są też wyposażone w ułatwiającą pracę klawiaturę fizyczną).

Bezpieczeństwo gwarantują z kolei wbudowane zabezpieczenia sieci oraz funkcje automatycznego monitorowania zagrożeń, wykrywania włamań i weryfikacji oprogramowania operacyjnego, dzięki którym skutki ataków są eliminowane w czasie rzeczywistym. W dobie cyberzagrożeń i zwiększającego się znaczenia bezpieczeństwa własności intelektualnych zapewniana przez HP technologia jest niewątpliwie czymś, co wyróżnia produkty firmy na tle dostępnych na rynku rozwiązań konkurencji.

W mniejszych biurach, w których wymagania dotyczące szybkości i wydajności działania nie są tak wygórowane, a większe znaczenie mają koszty zakupu i eksploatacji sprzętu, lepiej sprawdzi się urządzenie należące do serii HP LaserJet M436. Szybkość wydruku na poziomie 23 stron na minutę, gotowość do rozpoczęcia pracy w niecałe 9 sekund i możliwość wydrukowania nawet 50 tys. stron miesięcznie z powodzeniem zaspokoją apetyty nawet bardzo wymagających użytkowników, a możliwość dwustronnego drukowania, kopiowania i skanowania dokumentów oraz możliwości pracy w sieci i zdalnego zarządzania urządzeniem z pewnością uproszczą działalność niejednej małej firmy.

Jeśli jednak w codziennej pracy potrzebna jest możliwość drukowania w kolorze, lepiej rozważyć zakup któregoś z urządzeń należących do rodziny HP A3 PageWide Pro. Modele P77740 zapewniają możliwość dwustronnego drukowania (do 60 stron na minutę w ogólnym trybie biurowym), kopiowania, skanowania i faksowania dwustronnego jednoprzebiegowego, a wszystko przy zastosowaniu rewolucyjnej technologii PageWide, która gwarantuje wysoką wydajność pracy bez pogorszenia jakości wydruku.

Również te urządzenia opracowano z myślą o skróceniu czasu przestojów związanych z niezbędnymi czynnościami serwisowymi, a także wyposażono w pakiet wbudowanych funkcji zabezpieczeń, który pozwala powstrzymywać potencjalne ataki. Dzięki wykorzystaniu technologii atramentowej- pigmentowej, drukarki należące do linii HP A3 PageWide Pro zapewniają niski koszt wydruku w przeliczeniu na stronę i znacznie zmniejszone zużycie energii w porównaniu do innych drukarek tej klasy.

Urządzenia z serii HP A3 PageWide Pro zapewniają wygodę i długi czas nieprzerwanej pracy przez mieszczący nawet 4650 arkuszy podajnik papieru, możliwość zszywania oraz układania z przesunięciem, a także możliwość zastosowania opcjonalnych akcesoriów. Całości dopełnia stanowiący już standard w sprzęcie HP – kolorowy, dotykowy panel sterujący i funkcje ułatwiające zarządzanie flotą firmowych drukarek.

Więcej szczegółów na temat możliwości i cen poszczególnych modeli, a także dodatkowego osprzętu, można znaleźć w serwisie firmy HP.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.