Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 14.05.2018 06:40 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Konferencja firmy MAT

Spółka MAT zaprasza na konferencję organizowaną pod hasłem „Przyszłość tworzenia mechaniki”, która odbędzie się już za dwa dni w Krakowie.

Automatyzacja procesu projektowego, zaawansowane symulacje, wykorzystanie możliwości kompozytów, zminimalizowanie liczby ewentualnych błędów, sprawna komunikacja – to elementy składowe tworzące ideę „Future of making things”, która została kilka lat temu opracowana przez firmę Autodesk. Jej twórcy zwrócili uwagę na znaczenie technologicznego postępu w codziennych procesach projektowania i wytwarzania.

Firma MAT traktuje tę koncepcję jako punkt wyjścia do opowiedzenia o tym, jak będzie wyglądał proces twórczy w dziedzinie mechaniki. Konferencja „Przyszłość tworzenia mechaniki” ma być próbą zaprezentowania najnowszych trendów w branży w oparciu o ambitny, proekologiczny projekt AGH Solar Boat, do którego przedsiębiorstwo kilka miesięcy temu dołączyło.

AGH Solar Boat Team to uczelniana drużyna startująca w międzynarodowych zawodach łodzi solarnych. MAT zaangażował się w budowę łódki na sezon 2018 pod kątem merytorycznym i szkoleniowym. „Projekt powstał przy użyciu autodeskowych narzędzi do symulacji, takich jak: Autodesk CFD (do analizy przepływu) oraz Nastran In-CAD (do analiz wytrzymałościowych). Dodatkowo wykorzystywaliśmy również Autodesk Eagle (do płytek PCB) oraz symulacje we Fusion 360 (wytrzymałościowe oraz termiczne). Nasi specjaliści przez kilka miesięcy szkolili drużynę AGH. To fantastyczni i utalentowani ludzie” – tłumaczy Tomasz Gawlik, kierownik działu CAD/MSD w firmie MAT.

Spotkanie odbędzie się 16 maja 2018 roku w krakowskim hotelu Best Western Premier. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Pełny program konferencji oraz odpowiedni formularz rejestracyjny dostępne są na stronach organizatora.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.