Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 11.05.2018 11:43 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

3. spotkanie Wabco4Designers

Przedsiębiorstwo Wabco zaprasza do Wrocławia na organizowane już po raz trzeci spotkanie dla inżynierów zainteresowanych tematem symulacji numerycznych.

Nowoczesne technologie, które na dobre wkroczyły do świata motoryzacji, powstają dzięki zaangażowaniu inżynierów z pasją rozwiązujących zaawansowane problemy techniczne. Często posiłkują się oni przy tym skomplikowanymi metodami obliczeń, testów i symulacji, które będą tematem przewodnim obecnego, trzeciego już spotkania dla inżynierów konstruktorów z cyklu Wabco4Designers.

„Postęp technologiczny w motoryzacji i innych dziedzinach życia to efekt konsekwentnej, często wielomiesięcznej pracy wielu inżynierów. Przełomowe pomysły i rozwiązania powstają często dzięki kooperacji, dlatego Wabco jako lider innowacji chętnie dzieli się z inżynierami swoją wiedzą. Dla wielu z nich jesteśmy także kuźnią talentów” – powiedział Paweł Pałubiński, dyrektor generalny Wabco Polska. „Dla inżynierów spoza Wabco szczególnie cenny będzie kontakt z ekspertami-praktykami z działu obliczeń i symulacji, którzy na co dzień wspierają konstruktorów i którzy podczas majowej edycji Wabco4Designers podzielą się swoimi doświadczeniami”.

Obliczenia i symulacje jako wsparcie w pracy konstruktora

Obliczenia i symulacje są obecnie szeroko wykorzystywane przy konstruowaniu produktów w różnych sektorach gospodarczych, w tym m.in. w branży motoryzacyjnej, lotniczej czy AGD. To nieodzowny element inżynierii produktu. Również firma Wabco powszechnie wykorzystuje wsparcie symulacyjne w swoim Globalnym Centrum Badawczo-Rozwojowym, w którym zatrudnionych jest ponad 300 inżynierów, z czego połowę stanowią konstruktorzy bezpośrednio odpowiedzialni za bezpieczeństwo projektowanych produktów. Aby to osiągnąć niezbędne jest wsparcie zespołu obliczeń i symulacji, który przy wykorzystaniu zaawansowanych metod i narzędzi dokonuje oceny wytrzymałości, funkcjonalności i żywotności. Jednymi z głównych produktów podlegających takiej weryfikacji są sprężarki, hamulce, siłowniki hamulcowe, elementy zawieszenia stosowane w samochodach ciężarowych i osobowych, elementy systemów zarządzania powietrza, systemów stabilizacji jazdy oraz automatycznych skrzyń przekładniowych.

Prezentacje tematyczne

W trakcie Wabco4Designers uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się tematyką wykorzystania symulacji numerycznych w procesie konstruowania produktów. Swoje tematy zaprezentują trzej przedstawiciele działu R&D:

  • Krzysztof Hyzopski, kierownik ds. obliczeń i symulacji w dziale inżynierii produktu – „Obliczenia wału korbowego sprężarki tłokowej”,
  • Karol Czekaj, starszy inżynier ds. obliczeń i symulacji – „Obliczenia połączenia śrubowego na przykładzie sprężarki”,
  • Damian Bodniewicz, inżynier tego samego obszaru, a także doktorant Politechniki Wrocławskiej w Katedrze Mechaniki i Inżynierii Materiałowej – „Analiza numeryczna pokrywy elektroniki wykonanej z tworzywa sztucznego ze wzmocnieniem”.

Spotkanie zakończy się panelem dyskusyjnym oraz wizytą na hali produkcyjnej oraz w Centrum Testowym Wabco.

Wabco4Designers odbędzie się w czwartek 24 maja 2018 roku o godz. 17:00 w siedzibie firmy mieszczącej się we Wrocławiu przy ul. Ostrowskiego 34.

Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mail organizatora (decyduje kolejność zgłoszeń).

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.

AutoCAD 2019 PL. Pierwsze kroki
Andrzej Pikoń

Cena: 39.90 zł
Promocja: 29.92
kup na helion.pl
AutoCAD 2018 PL
Andrzej Pikoń

Cena: 129.00 zł
Promocja: 96.75
kup na helion.pl