Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 09.03.2018 20:13 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Webinarium nt. druku 3D – cd.

Firmy TMSys i CadXpert zapraszają na drugą część webinarium poświęconego właściwemu przygotowywaniu modeli CAD do druku 3D.

Drukowanie 3D jest zaawansowaną technologią wytwarzania, z której korzysta coraz więcej polskich firm i zakładów produkcyjnych. Wydruk 3D zaczyna się od dobrze zaprojektowanego modelu, dlatego umiejętność poprawnego przygotowania pliku jest teraz bardzo ważna.

W pierwszej części webinarium poruszono kwestie projektowania w oprogramowaniu IronCAD oraz zaprezentowano podstawowe zasady przygotowania modeli do druku 3D. Nagranie z tej części szkolenia online jest dostępne na żądanie. Aby uzyskać do niego dostęp, należy skontaktować się z przedstawicielem organizatora drogą mailową.

Kolejne seminarium z cyklu „Dobre praktyki projektowania” przybliży wymagania modelowania CAD do druku w wybranych technologiach: FDM, SLA, SLS, PolyJet. W programie spotkania znajdzie się optymalizacja modeli w środowisku IronCAD oraz w specjalnym oprogramowaniu (dołączonym do drukarek 3D korzystających z różnych technologii).

Plan webinarium przedstawia się następująco:

  • Krótkie przedstawienie wybranych technologii druku 3D: FDM, SLA/PolyJet, SLS.
  • Optymalizacja elementu do druku 3D w wybranych technologiach w oprogramowaniu IronCAD.
  • Zapoznanie się z oprogramowaniem drukarki 3D (GrabCAD Print, PreForm, MakerBotPrint).
  • Przygotowanie modelu do druku.
  • Prezentacja przykładowych wydruków w wybranych technologiach.

Spotkanie, które odbędzie się w czwartek 22 marca br. o godzinie 11:00 i potrwa około godziny, poprowadzą Dominika Szeliga, inżynier produktu IronCAD, Adam Przepolski oraz Tomasz Kozioł, specjaliści ds. usług druku 3D w firmie CadXpert.

Udział w webinarium jest bezpłatny, lecz z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymaga wcześniejszej rejestracji za pomocą formularza dostępnego na stronie organizatora.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.