Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 12.02.2018 11:25 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Będzie aktualizacja Simcenter Amesim

Firma Siemens zapowiada wprowadzenie na rynek nowej wersji oprogramowania Simcenter Amesim™, wiodącej na rynku platformy symulacji mechatronicznych systemów 1D.

Najnowsza wersja oprogramowania znanego wcześniej jako LMS Imagine.Lab Amesim™ zwiększa wydajność symulacji systemów, oferując oprogramowanie znacznie ulepszone o doświadczenia użytkowników, oraz lepszą integrację w ramach procesów projektowania. Dwa nowe produkty, Simcenter Webapp Server i Simcenter Embedded Software Designer, rozszerzają możliwości symulacji systemów rodziny Simcenter. Nowe wersje Simcenter System Synthesis i Simcenter Sysdm dodatkowo ułatwiają tworzenie architektury kosymulacji systemów i zarządzanie modelami. Dzięki tym dodatkom do rodziny produktów Simcenter™, solidnemu pakietowi oprogramowania symulacyjnego i rozwiązań testowych, inżynierowie mogą zwiekszyć dokładność projektów na wcześniejszym etapie procesu rozwoju produktu, skracając i przyspieszając cykle projektowania, uzyskując w rezultacie doskonalsze produkty.

Simcenter Amesim to zintegrowana, skalowalna platforma do symulacji systemów, która umożliwia użytkownikom wirtualną ocenę i optymalizację wydajności systemów mechatronicznych produktu na każdym etapie jego procesu projektowania. Gotowe biblioteki różnych dyscyplin (mechanika pneumatyka, elektryka, hydraulika itp.) w połączeniu z rozwiązaniami i aplikacjami zorientowanymi pod kątem danej branży przemysłowej, umożliwiają inżynierom zajmującym się symulacją systemów szybkie tworzenie modeli i dokładną ich analizę. Simcenter Amesim wspiera interfejs FMI (Functional Mockup Interface) i Modelica®, może być połączony z głównymi pakietami oprogramowania CAE, CAD i oprogramowaniem sterującym, jak również z innymi rozwiązaniami Simcenter i Teamcenter®. Elastyczność ta pozwala na łatwą integrację z różnymi procesami w przedsiębiorstwie. Najnowsza wersja programu oferuje znacznie zoptymalizowany proces związany z modelowaniem oraz całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika w celu poprawy ergonomii i produktywności poprzez ujednolicenie z innymi rozwiązaniami Simcenter.

„Dzięki elastyczności zespołu Siemens PLM Software, nowe możliwości wprowadzone w Simcenter Amesim pozwoliły nam zwiększyć efektywność modelowania i badania zjawiska syfonowania w naszym systemie paliwowym”, powiedział Michael E. Herbstreit, członek stowarzyszony ds. technicznych, Engineering Platform Systems, spółka Boeing.

Simcenter Amesim wspiera nowe aplikacje, które koncentrują się na bieżących wyzwaniach branżowych, takich jak oszczędność paliwa, redukcja emisji zanieczyszczeń i trendy w zakresie e-mobilności. Dla przemysłu motoryzacyjnego, najnowsza wersja Simcenter Amesim oferuje rozszerzone możliwości szacowania rzeczywistej emisji spalin podczas jazdy, modelowania układu zaworów napędowych i układu smarowania, wymiarowania wymiennika ciepła, a także projektowania akumulatora i silnika elektrycznego w połączeniu z oprogramowaniem Simcenter STAR-CCM+®. Wersja ta jest również wyposażona w nowe funkcje do elektryfikacji statków powietrznych oraz projektowania układów napędowych i paliwowych, które mają zastosowanie w przemyśle lotniczym i kosmicznym. W przypadku maszyn przemysłowych, najnowsza wersja programu wprowadza narzędzie, które pomaga przyspieszyć walidację elementów sterowania poprzez połączenia z różnymi rodzajami prawdziwych i wirtualnych programowalnych sterowników logicznych (PLC) firmy Siemens lub firm trzecich.

„Nasza współpraca z Siemens PLM Software daje nam sprawdzoną szybkość reakcji i wydajność podczas tworzenia nowych modeli komponentów z wykorzystaniem Simcenter Amesim, które są podstawą innowacyjnych trendów, takich jak zarządzanie termiczne w samochodach przyszłości”, powiedział Jérémy Blandin, kierownik ds. symulacji 1D w dziale badań i innowacji firmy Valeo Thermal Systems.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.