Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 07.02.2018 10:33 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Radan 2018 R1

Radan 2018 R1 oferuje wiele nowych i rozszerzonych funkcji, które koncentrują się w szczególności na procesach inżynierii części.

Programiści pracują obecnie nad rozdzieleniem Radana na dwa odrębne aspekty: tradycyjny (tworzenie kodu NC do sterowania maszynami CNC) oraz inżynierię części. Niewątpliwie jednak największą zmianą dotyczącą systemu Radan będzie częstotliwość jego dostarczania, bowiem od wersji 2018 R1 nowa wersja oprogramowania ukazywać się będzie dwa razy w roku.

„Naszym celem jest jak najszybsze dostarczenie klientom najnowszych osiągnięć. Począwszy od wersji Radan 2018 R1, klienci nie będą już pracować z oprogramowaniem, które ma więcej niż sześć miesięcy” ‒ mówi Olaf Körner, Product Manager odpowiedzialny za rozwiązanie.

Radan nie jest już tylko systemem CAM. Odgrywa ważną rolę w przygotowaniu producentów blach do pracy w dobie Przemysłu 4.0. Przykładem tego jest Radmanager, który przyjmuje informacje zwrotne z hali produkcyjnej dotyczące postępu cięcia. To ulepszone połączenie między działem produkcyjnym, a operacjami logistycznymi oznacza, że zarządzający magazynem i przetwarzaniem zamówień mogą natychmiast aktualizować kontrolę zapasów.

Radquote analizuje wszystkie aspekty, które mają wpływ na to, ile kosztuje zagięcie części (m.in. ile zagięć jest wymaganych, ile razy należy obrócić część oraz czy jest potrzebny drugi operator), aby zapewnić dokładne obliczenie kosztów. Ponadto oblicza koszt całego złożenia 3D, nie jedynie poszczególnych części. Użytkownik może zobaczyć pełne drzewo złożenia i całkowity jego koszt.

Obliczanie kosztów zaginania, zarówno dla pojedynczych części, jak i kompletnych złożeń oraz przepływ informacji między halą produkcyjną, a Radmanagerem, ułatwią produkcję elementów z blach w ramach połączonej infrastruktury fabrycznej.

Radan 2018 R1 to także ulepszone funkcje CAD/CAM, zwłaszcza w zakresie automatycznego gięcia i optymalizacji zderzaków. Usprawnione bazowanie części w prasie krawędziowej czyni pozycjonowanie zderzaków bezpieczniejszym, oraz redukuje liczbę ruchów zderzaków pomiędzy gięciami. Kolejnym udogodnieniem są domyślne widoki z przodu, boku oraz izometryczne, które projektant może błyskawicznie włączyć zarówno w środowiskach Radbend, jak i w Radan 3D.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.