Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 08.01.2018 17:29 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

EinScan-Pro w Speedlab Racing

Szwedzki team wyścigowy Speedlab Racing wybrał skaner 3D EinScan-Pro do przechwytywania trójwymiarowych obrazów karoserii swojego pojazdu.

W rajdach samochodowych każda sekunda jest na wagę złota, ponieważ może przesądzać o wygranej lub porażce. Z tego powodu szwedzki team wyścigowy postawił na skanowanie 3D, aby przyspieszyć udoskonalanie i naprawę sportowego samochodu. Do zeskanowania całego nadwozia wykorzystano urządzenie EinScan-Pro. Jak wykorzystano skanery 3D w branży automotive?

Skanowanie 3D znajduje szerokie zastosowanie w branży automotive. Ręczne skanery 3D światła strukturalnego pozwalają natychmiast przenieść rzeczywisty obiekt do wirtualnej postaci. Po to, aby w kolejnych krokach w oprogramowaniu CAD móc udoskonalać dane elementy pojazdu lub odtwarzać uszkodzone części.

Czasochłonna naprawa

Szwedzki team wyścigowy Speedlab Racing startuje w zawodach serii time attack. W tego typu wyścigach liczy się uzyskanie najszybszego czasu przejazdu pojedynczego okrążenia toru. Samochody mogą być ulepszane pod kątem zwiększenia parametrów aerodynamicznych i mocy silnika praktycznie bez żadnych ograniczeń, o ile przeróbki mieszczą się w granicach bezpieczeństwa. W 2015 roku zespół sprowadził ze Stanów Zjednoczonych Corvettę C3.

Wcześniej zespół poświęcał bardzo dużo pieniędzy i czasu na udoskonalanie poszczególnych elementów swojego auta, bazując jedynie na tradycyjnych technikach wytwórczych. W przypadku ich Corvetty zarówno przednie, jak i tylne elementy karoserii zostały zrobione ręcznie. W razie ich uszkodzenia sama naprawa stawała się bardzo czasochłonna, przez co nie zawsze udawało się wystartować w kolejnych zawodach.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.