Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 13.09.2017 09:31 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

3Dexperience w Rimacu

Oprogramowanie firmy Dassault Systèmes umożliwia firmie Rimac Automobili przyspieszenie rozwoju i przejście z poziomu startupu do poziomu wiodącego dostawcy dla światowego rynku motoryzacyjnego.

Rimac Automobili wykorzystuje rozwiązanie branżowe „Electro Mobility Accelerator” do szybkiego projektowania i doskonalenia charakteryzujących się wysokimi osiągami pojazdów elektrycznych, układów przeniesienia napędu, systemów akumulatorowych – wliczając w to swojej flagowe, nowej generacji, w pełni elektryczne, sportowe auto o nazwie Concept One.

Coraz więcej klientów na całym świecie rozważa zakup elektrycznego auta, bez konieczności rezygnacji z eleganckiej stylistyki oraz szybkości i mocy, które są tradycyjnie utożsamiane z samochodami sportowymi. Firma Rimac Automobili dostrzegła potencjał rynkowy aut elektrycznych oraz swoją rolę, jako ważnego dostawcy dla wiodących producentów samochodów.

Zlokalizowane na platformie 3Dexperience firmy Dassault Systèmes rozwiązanie branżowe „Electro Mobility Accelerator” udostępnia przedsiębiorstwu Rimac Automobili cyfrowe aplikacje służące do automatyzacji operacji firmy, zwiększenia jej mocy produkcyjnych oraz usprawnienia współpracy pracowników zlokalizowanych w 11 krajach. Zaangażowane w prace zespoły mają dostęp do informacji projektowych w czasie rzeczywistym, a to z kolei umożliwia osiągnięcie pełnej transparentności projektów w zakresie dokonywanych zmian oraz danych na temat produktu, na każdym z etapów prac. W efekcie ewentualne problemy mogą zostać wykryte i rozwiązane odpowiednio wcześnie, a dane projektowe mogą być ponownie wykorzystane. To wszystko sprawia, że Rimac Automobili może przyspieszyć swoje działania biznesowe mające na celu rozwój pojazdów oraz z powodzeniem realizować projekty swoich klientów.

„Rozwiązanie branżowe »Electro Mobility Accelerator« usprawnia realizację etapu projektowania i symulacji oraz ułatwia współpracę. Dzięki temu zwiększymy naszą wydajność i lepiej odpowiemy na potrzeby naszych klientów”, powiedział Mate Rimac, założyciel i prezes Rimac Automobili. „Przez długi czas używaliśmy SolidWorksa do realizacji specyficznych projektów i zwróciliśmy się do firmy Dassault Systèmes, aby towarzyszyła nam w rozwoju naszego biznesu. Dzięki jej cyfrowej platformie możemy zrównoważyć nasze zasoby i możliwości, co pozwoli nam na pełną realizację każdego rodzaju programu produkcji samochodu elektrycznego w ramach naszej firmy”.

„Branża motoryzacyjna wciąż ewoluuje. Dzisiaj start-up produkujący samochody elektryczne pracuje nad autonomicznym samochodem przyszłości”, powiedział Olivier Sappin wiceprezes działu Transportation & Mobility Industry w Dassault Systèmes. „Współdzielone, inteligentne i intuicyjne cyfrowe środowisko pracy to swojego rodzaju lab innowacji, w którym powstają nowe doświadczenia w tym sektorze. Platforma 3Dexperience jest skalowalnym i łatwo przystosowującym się do wymagań projektowych narzędziem dla firm, które zamierzają przyspieszyć swój rozwój z poziomu startupu do producenta aut nowej generacji”.

Więcej informacji na temat oferty Dassault Systèmes można znaleźć w serwisie przedsiębiorstwa. Dane o samochodach produkowanych przez firmę Rimac dostępne są na jej stronach internetowych.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.