Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 04.09.2017 07:15 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

„Design for Fabrication” w KKAA

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że japońskie studio architektoniczne Kengo Kuma & Associates (KKAA) używa jej rozwiązania branżowego „Design for Fabrication”.

W swoich koncepcjach KKAA wykorzystuje materiały organiczne, które występują na terenach objętych opracowaniami architektonicznymi. W efekcie powstają prace, stanowiące wyszukaną mieszankę architektury i natury reprezentowanej przez bambus, drewno, kamienie oraz inne materiały o niestandardowych długościach, kątach, przekrojach poprzecznych, łukach, wzorach i innych parametrach. Najsłynniejsze, międzynarodowe realizacje studia KKAA to: Nowy Stadion Narodowy w Tokio (w trakcie realizacji), Muzeum Design’u V&A w Szkocji (w trakcie realizacji), Ludowe Muzeum Chińskiej Akademii Sztuk Pięknych (Hangzhou, China) oraz symboliczny Dworzec kolejowy Saint-Denis Pleyel w Paryżu (w trakcie realizacji).

Rozwiązanie branżowe „Design for Fabrication”, oparte na platformie 3Dexperience, zapewnia architektom z KKAA niezawodne, cyfrowe środowisko pracy, służące do realizacji projektów architektonicznych od fazy koncepcyjnej aż do ich fabrykacji. Dodatkowo umożliwia ono modelowanie informacji o budynku (BIM), polepszając tym samym operacje projektowania parametrycznego oraz zwiększając wiarygodność danych wykorzystywanych przez studio w pracach projektowych. Umożliwia także przeniesienie procesów na niższe szczeble organizacji i pomaga w pracy z materiałami organicznymi, których różne kształty, długości i nieregularne elementy sprawiają, że ich wykorzystanie w architekturze jest trudne.

Ponadto, ze względu na zlokalizowanie w chmurze, „Design for Fabrication” daje KKAA możliwość zaangażowania w projekty pracowników znajdujących się w oddalonych od siebie biurach, np. w Tokio, Paryżu i Pekinie. W czasie rzeczywistym mają oni dostęp do jednego źródła danych projektowych, co umożliwia tworzenie koncepcji opartych na rzeczywistych i aktualnych informacjach, bez względu na miejsce i czas. W efekcie ograniczona zostaje liczba wymaganych poprawek oraz bardziej trafnie przewidywane są koszty projektowe i harmonogramy prac. KKAA ma dużą elastyczność w poprawianiu i udoskonalaniu projektów tak, aby spełniały szczegółowe wymagania klientów. Może też dzielić wypracowane cyfrowe modele projektowe ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w prace.

„»Design for Fabrication« daje nam możliwość lepszego kontrolowania prac projektowych, co znacząco ogranicza czas ich realizacji i zwiększa ich precyzyjność”, powiedział Toshiki Meijo, Chief of Design Division, KKAA. „Nasz zespół ma dostęp do jednego źródła danych, co pozwala nam na lepszą koordynację projektów, szybsze zbieranie informacji zwrotnych i dokonywanie niezbędnych poprawek projektowych. W przyszłości, planujemy rozszerzyć ten model współpracy, co umożliwi nam zarządzanie wieloma projektami realizowanymi przez różne biura na całym świecie, zachowując przy tym wysoką jakość naszych projektów”.

„Nasze rozwiązania branżowe stworzone z myślą o branży architektoniczno-budowlanej gwarantują cyfrową ciągłość pomiędzy danymi projektowymi a modelami fabrykacyjnymi, co pozwala na zredukowanie liczby zbędnych projektów, poprawek i strat”, powiedział Marty Doscher, Vice President, Architecture, Engineering & Construction Industry, Dassault Systèmes. „Architekci ze studia KKAA mogę teraz pracować bardziej efektywnie z producentami fabrykatów i budowniczymi na całym świecie, a w efekcie tworzyć zapierające dech w piersi projekty architektoniczne”.

Więcej informacji na temat branżowych rozwiązań Dassault Systèmes przeznaczonych dla branży  jest dostępnych na stronie firmy.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.