Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 06.07.2017 12:42 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

Philips do zadań specjalnych

Firma Philips pochwaliła się nowym, 24-calowym monitorem z matrycą IPS i portem USB 3.0.

Philips 241B7QUPEB to monitor o bardzo wąskich ramkach, wykorzystujący matową matrycę IPS o przekątnej 24 cali. Dzięki wykorzystaniu jednego przewodu USB 3.0 można w ciągu kilku sekund podłączyć do niego laptop. Monitor sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mobilność nie wystarcza i konieczny jest większy, doskonalszy ekran zewnętrzny oraz dodatkowe porty USB.

Monitor do zadań specjalnych

W ofercie marki Philips można już znaleźć nową generację monitorów biznesowych, której najlepszym przykładem jest 24-calowy model 241B7QUPEB. Jego 24-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) nie tylko estetycznie prezentuje się dzięki prawie bezramkowej konstrukcji, ale też wykorzystuje matrycę IPS o dobrym odzwierciedleniu barw (99% sRGB) i szerokich kątach widzenia. Współczynnik kontrastu wynosi 1000:1, a jasność podświetlenia ekranu to 250 cd/m².

Monitor cechuje bardzo niskie zużycie energii – zaledwie 14,2 W przy normalnym trybie pracy. Energooszczędności sprzyja zastosowany w urządzeniu czujnik podczerwieni, Philips PowerSensor. W czasie rzeczywistym steruje on jasnością matrycy, sprawdzając czy użytkownik korzysta z monitora.

Urządzenie wyposażono w złącze USB 3.0 (upstream) pozwalające zamienić monitor w stację dokującą z aktywnym hubem portów USB. Użytkownik laptopa może szybko przejść z mobilnego trybu pracy do wygodnego korzystania z dobrodziejstwa większego, zewnętrznego ekranu. Do monitora można na stałe podłączyć mysz oraz klawiaturę, co jeszcze bardziej podnosi komfort takiego rozwiązania.

Wygląd i funkcjonalność

W modelu 241B7QUPEB znalazła się ulepszona, wielofunkcyjna podstawa SmartErgoBase, pozwalająca na ustawienie monitora w najbardziej ergonomicznej dla danego użytkownika konfiguracji. Użytkownik ma możliwość obracania oraz płynnej regulacji ekranu w bardzo szerokim zakresie (góra/dół, wychylenie, tryb pivot). Wąskie ramki wyświetlacza sprzyjają pracy w konfiguracjach wielomonitorowych.

Zastosowana w prezentowanym modelu matryca IPS obsługuje rozwiązanie Flicker-Free, które redukuje migotanie wyświetlacza i zapobiega szybkiemu męczeniu się wzroku. Można również aktywować tryb LowBlue, ograniczający emisję niebieskiego światła, często wskazywanego jako czynnik niekorzystanie wpływający na sen. Kompatybilność Philipsa 241B7QUPEB ze starszymi komputerami gwarantuje analogowe złącze VGA. Monitor ma również gniazdo Ethernet, a w obudowie osadzone zostały dwa głośniki stereo o mocy 2 W każdy.

Cena i dostępność

Philips 241B7QUPEB jest już dostępny na polskim rynku. Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora wynosi 1189 zł.

Więcej informacji nt. monitorów Philips można znaleźć w serwisie producenta.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.