Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 16.05.2017 13:35 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

NX i Fibersim

Spółka CAMdivision wprowadziła do oferty rozwiązanie Fibersim ułatwiające projektowanie i wytwarzanie elementów kompozytowych.

Program NX to kompleksowe rozwiązanie CAD/CAM/CAE firmy Siemens PLM Software, które dzięki integracji ze specjalnym modułem Fibersim umożliwia wydajną pracę nad projektami produktów z materiałów kompozytowych.

Zalety rozwiązania NX & Fibersim:

 • dzięki otwartej architekturze zapewnia przeprowadzenie kompleksowego procesu opracowania produktu kompozytowego,
 • zapewnia nawet 80% oszczędności czasu przy tworzeniu projektów kompozytów,
 • skraca czas wprowadzania zmian w projekcie nawet o 95%,
 • zapewnia przestrzeganie specyfikacji i norm technicznych specyficznych dla kompozytu,
 • zwiększa zaufanie do parametrów produktu dzięki eliminowaniu wieloznaczności w pożądanej orientacji włókien i dostarczaniu informacji o rzeczywistej orientacji włókien,
 • efektywne projektowanie komponentów z materiałów kompozytowych wymaga jednoczesnego uwzględnienia właściwości kompozytu i procesu obróbki z jego modelem geometrycznym.

Do rodziny oprogramowania Fibersim wspomagającego inżynierię kompozytów należą produkty:

 • Fibersim Pro,
 • Fibersim Elite,
 • Fibersim Laser Projection,
 • Fibersim Flat Pattern Export,
 • Fibersim Automated Tape Laying.

Fibersim jest dostępny również w wersji współpracującej z oprogramowaniem CATIA i Creo (Pro/E). Zarówno rodzina produktów NX CAD/CAM/CAE, jak i sam moduł Fibersim, jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Fibersim Pro umożliwia manualną metodę (Ply-based) projektowania warstw, ale jednocześnie zapewnia możliwości automatyzacji procesu (Multi-Ply). Multi-Ply to prosta do opanowania metoda projektowania warstw, która automatyzuje szczegółowe zadania projektowe przy użyciu specjalnych specyfikacji wstępnych, co znacznie skraca czas uzyskania efektu finalnego przy wprowadzaniu kolejnych zmian projektowych.

Fibersim Elite rozszerza możliwości rozwiązania Fibersim Pro i wykorzystuje kluczowe zalety wielu różnych metodologii projektowania kompozytów – w tym strukturalnych, opartych na siatkach, strefach, wypełnieniach objętościowych i opartych na warstwach – umożliwiając efektywną inżynierię szerokiej gamy produktów, takich jak duże i skomplikowane struktury lotnicze, konstrukcje nośne samochodów, jak i łopatki silników odrzutowych.

Przykładem wdrożenia rozwiązania może być zastosowanie go do drapowania tkanin węglowych w kompozytowych elementach strukturalnych.

W przypadku Fibersima pracuje się na modelu formy, czyli tak samo jak w warsztacie. Przy wykonaniu jednej czynności powstają wykroje, które są w obrobionej już części, a szablony z naddatkami technologicznymi do laminowania generują się automatycznie.

Jako przykład wybrany został zawias do masztu wykonywany z prepregów węglowych w polskiej firmie Urbas Composites. Jego geometria jest zoptymalizowana w celu zwiększenia sztywności i wytrzymałości w porównaniu do stalowego odpowiednika, który został przedstawiony poniżej. Dzięki temu element kompozytowy jest 450% lżejszy przy zachowaniu parametrów mechanicznych.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
 • oferty pracy
 • zniżki na książki
 • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.

Solid Edge. Komputerowe wspomaganie projektowania
Grzegorz Kazimierczak, Bernard Pacula, Adam Budzyński

Cena: 119.00 zł
kup na helion.pl
Edgecam. Wieloosiowe toczenie CNC
Przemysław Kochan

Cena: 129.00 zł
kup na helion.pl
Edgecam. Wieloosiowe frezowanie CNC
Przemysław Kochan

Cena: 99.00 zł
kup na helion.pl