Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 12.05.2017 11:29 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

CAMWorks i synchronizacja obróbki

Oprogramowanie CAMWorks zapewnia możliwość synchronizacji obróbki wykonywanen na maszynach wyposażonych w różne narzędzia do toczenia i frezowania.

Maszyny wielozadaniowe są coraz częściej spotykane również w Polsce. Praca na tokarkach wykorzystujących dwie głowice rewolwerowe lub dodatkowe wrzeciono pozwala na optymalizację oraz przyspieszenie procesu obróbki. W CAMWorks istnieje możliwości zsynchronizowania operacji toczenia oraz frezowania zarówno dla maszyn posiadających dwie głowice, jak i dla maszyn dwuwrzecionowych.

Rys. 1. Interfejs programu CAMWorks

Menedżer synchronizacji możemy uruchomić bezpośrednio z interfejsu CAMWorks. Umożliwia on zmianę kolejności operacji i zsynchronizowanie kompatybilnych operacji, które mogą zostać wykonane w tym samym czasie. Pozwala to na skrócenie czasu obróbki. Interfejs menedżera został stworzony tak, aby użytkownik miał możliwość łatwego zaznaczania i przeciągania operacji pomiędzy głowicami.

Rys. 2. Menedżer synchronizacji CAMWorks

Istnieją dwie strategie synchronizacji:

1. Sekwencyjna

Gdy strategia synchronizacji jest ustawiona na sekwencję, wszystkie operacje znajdujące się w drzewie operacji są uporządkowane w kolumnach pod odpowiednimi głowicami i zachowują tę samą sekwencję co w drzewie operacji środowiska CAMWorks. Uzyskana kolejność nie może być zmieniona przez użytkownika.

W tej strategii możliwe jest dodawanie kodów oczekiwania w dwojaki sposób:

  • Względem operacji

CAMWorks automatycznie dodaje kody oczekiwania po każdej operacji. Kody te zapewniają, że niezależnie od umiejscowienie głowicy z rozpoczęciem każdej kolejnej operacji w sekwencji trzeba będzie czekać aż do czasu zakończenia wykonywania poprzedniej.

  • Względem głowicy

Przy obróbce różnymi głowicami wprowadza się tu kody oczekiwania pomiędzy dwoma kolejnymi operacjami. Zapewniają one bezkolizyjność obróbki poprzez wymuszenie oczekiwania na zakończenie poprzedniej operacji.

2. Użytkownika

Po wybraniu tej strategii użytkownik może dodać kody oczekiwania według własnego uznania. Mogą one zostać dodane zarówno przed, jak i po dowolnie dwóch wybranych operacjach. Po wybraniu jednej operacji z kolumny głowicy przedniej oraz kolejnej z głowicy tylnej możliwy jest wybór jednego z przycisków wstawiania kodów oczekiwania.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.