Korzystamy z cookies, więcej informacji »
Dodano: 24.03.2017 08:22 | brak komentarzy
Dodał: Łukasz Suma

DS w Hanowerze

Na odbywających się w przyszłym miesiącu Targach Hanowerskich Dassault Systèmes zamierza przedstawić swoją wizję koncepcji Przemysłu 4.0.

Na hali nr 6 na stoisku K30 firma Dassault Systèmes zamierza zapewnić odwiedzającym możliwość doświadczenia w pełni zintegrowanego, wspomaganego cyfrowo procesu tworzenia wartości. Przedsiębiorstwo wspiera spółki ze wszystkich branż w przekształcaniu ich pomysłów w innowacje oraz we wprowadzaniu nowych modeli biznesowych.

Przykładem prezentowanym na Hannover Messe 2017 będzie WestRock, globalna spółka produkująca opakowania z tektury falistej. W oparciu o case study WestRock zilustrowano cały proces tworzenia wartości, w całości oparty o środowisko cyfrowe – od wymagań klientów, poprzez koncepcję i produkcję, aż po dostarczenie produktu do sklepu i codzienne używanie.

Andreas Barth, dyrektor zarządzający EuroCentral w Dassault Systèmes, wyjaśnia zasadnicze znaczenie tej koncepcji dla firm przemysłowych: „Przedsiębiorstwa stawiają dziś czoła wielkim wyzwaniom. Do 2019 r. w trzech czwartych firm przemysłowych na całym świecie cyfryzacja obejmie łańcuch ich wartości dodanej, co przyczyni się do osiągnięcia przez nie znacznego wzrostu produkcyjności. Przedsiębiorstwa, które nie są na to przygotowane, zostaną w tyle”.

Inicjatyw Przemysłu 4.0 często nie udaje się wyprowadzić poza fazę pilotażową. Następstwa przedstawia badanie przeprowadzone przez specjalistę od badania rynku IDC: o ile liczba projektów pilotażowych wzrasta, o tyle liczba wdrażanych inicjatyw nie rośnie. Jedynie 5% badanych przedsiębiorstw przemysłowych posiada obecnie centralną platformę danych łączącą wszystkie działy w łańcuchu wartości dodanej. Odpowiedzią na ten problem ma być platforma 3Dexperience utworzona przez firmę Dassault Systèmes.

W oparciu o najnowsze technologie 3D, w tym projektowanie, symulację i rzeczywistość rozszerzoną, firma Dassault Systèmes przedstawia sposób, w jaki powstają innowacyjne warianty projektów opakowań w oparciu o określone wymagania klientów. Następnie można analizować, symulować i optymalizować ich właściwości fizyczne, na przykład dotyczące funkcjonalności.

W kontekście gospodarki okrężnej wpływ na proces projektowy mają takie informacje, jak podstawowe warunki regulacyjne, uwarunkowania środowiskowe i recyclingowe czy lokalne normy dotyczące wielkości opakowań. Produkt i procesy są traktowane w sposób systematyczny i holistyczny. Globalnym spółkom, takim jak WestRock, umożliwia to całościowe i optymalne planowanie swoich procesów produkcyjnych, umożliwiając jednocześnie elastyczne odnoszenie się do określonej specyfiki lokalnej. Dzięki temu są one w stanie zapewnić swoim klientom rzeczywistą wartość dodaną.

Dodaj komentarz
Żeby móc dodawać komentarze musisz być zalogowany.
Komentarze
Brak komentarzy.
Newsletter
Prosto na email będziesz otrzymywać między innymi
  • oferty pracy
  • zniżki na książki
  • najnowsze publikacje
AutoCAD cz. I

AutoCAD - kurs dla początkujących

 

Pierwszy z kursów przeznaczony jest dla osób rozpoczynających pracę w środowisku AutoCAD.
Omówiona została filozofia pracy z programem AutoCAD, wygląd głównego okna aplikacji oraz dopasowanie programu do własnych potrzeb.

Kolejne podrozdziały poświęcone są zagadnieniom rysowania i modyfikowania obiektów (linie, multilinie, okrąg, prostokąt wielobok, splajn). Zostały również omówione zasady pracy z warstwami, blokami oraz wymiarowanie. Ostatnie rozdziały kursu podstawowego omawiają zasady drukowania.